05. júna 2010

Robben si poranil ľavé koleno

Krídelník holandskej futbalovej reprezentácie Arjen Robben nedohral sobotňajší prípravný medzištátny zápas proti Maďarsku pre zranenie ľavého kolena. Dvadsaťšesťročný hráč ...

robben Foto: SITA/AP

AMSTERDAM 5. júna (WEBNOVINY) - Krídelník holandskej futbalovej reprezentácie Arjen Robben nedohral sobotňajší prípravný medzištátny zápas proti Maďarsku pre zranenie ľavého kolena. Dvadsaťšesťročný hráč Bayernu Mníchov, ktorý je pre svoje zo zdravotných dôvodov vynútené absencie známy aj pod prezývkou "sklenený muž", odkrivkal z ihriska v 85. minúte. Robben v zápase však predtým pomohol dvoma presnými zásahmi zo 64. a 78. minúty "oranjes" rozdrviť reprezentáciu Maďarska 6:1. "Toto nemôže byť pravda. Urobil neprirodzený pohyb a zranil si kolennú šľachu. Niekedy sa podobné zranenia liečia len niekoľko týždňov. Dúfam, že to bude tak aj v tomto prípade," povedal kormidelník holandského národného mužstva Bert van Marwijk a dodal, že Robben absolvuje v nedeľu magnetickú rezonanciu. "Dúfam, že je v poriadku. Je to pre nás veľmi dôležitý hráč. Všetci sme z toho psychicky zdrvení," doplnil trénerove slová útočník Robin van Persie.

Holanďania do zápasu nevstúpili najšťastnejšie, už v 6. min inkasovali od Balazsa Dzudzaka. V 22. min sa im však podarilo vyrovnať, postaral sa o to útočník anglického FC Arsenal Robin van Persie. V druhom polčase to už bola zo strany "oranjes" kanonáda, v 56. min sa presadil stredopoliar Interu Miláno Wesley Sneijder a poslal svoj tím do vedenia. Tretí gól pridal v 64. min spomínaný Robben, v 71. min sa podarilo skórovať kapitánovi Bayernu Mníchov Markovi van Bommelovi. Na rozdiel štyroch gólov upravoval v 74. min Eljero Elia a na konečných 6:1 uzavrel opäť Robben.

Pre holandskú reprezentáciu to bol posledný prípravný duel pred začiatkom majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike (11. júna - 11. júla). "Oranjes" predtým v príprave zdolali Mexiko 2:1 a Ghanu 4:1 a svoju šnúru neporaziteľnosti natiahli na rekordných 18 duelov. Na svetovom šampionáte sa Holanďania stretnú v základnej E-skupine s Dánskom, Kamerunom a Japonskom. Maďarsko bude na MS 2010 chýbať, no s Holandskom sa stretne v kvalifikačnej skupine na ME 2012 v Poľsku.