05. júna 2010

Slovenskí volejbalisti zdolali v EL Veľkú Britániu

Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili vo svojom úvodnom zápase VII. ročníka Európskej ligy v anglickom Sheffielde nad domácou reprezentáciou Veľkej Británie po ...

volejbal Foto: SITA/Gabriel Lipták

SHEFFIELD 5. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili vo svojom úvodnom zápase VII. ročníka Európskej ligy v anglickom Sheffielde nad domácou reprezentáciou Veľkej Británie po tuhom vyše dve hodiny trvajúcom boji 3:1. O vyrovnanosti zápasu svedčí aj celkový pomer bodov zo všetkých setov, ktorý bol 94:94. V nedeľu sa tí istí súperi stretnú opäť v Sheffielde.

A-skupina:
Veľká Británia - Slovensko 1:3 (-23, 19, -23, -23)
123 min, rozhodovali: Di Giacomo (Belg.), Herneth (Dán.), 200 divákov.

Veľká Británia: Plotyczer, McGivern, Pink, Haldane, O´Malley, Benson, libero Hunter (D. Bakare, Pipes, French, Miller)
Slovensko: Bencz, Piovarči, Jakubov, Zaťko, L. Diviš st., Kriško, libero Kubš (Chrtiansky, M. Sopko st., Hollý, Hriňák)

Prvý bod zápasu získali Slováci, ale vzápätí ďalšie tri išli na konto domácich, čo hneď na začiatku nasvedčovalo, že to bude vyrovnaný duel. Domáci volejbalisti sa "rozbláznili" a na prvý technický oddychový čas išli s päťbodovým náskokom za stavu 8:3 v ich prospech. Slovenským zverencom talianskeho trénera Emanueleho Zaniniho sa postupne podarilo zabrzdiť rozbehnutých domácich tesne pred druhým technickým time outom už viedli oni. V dramatickej koncovke sa predsa len ukázali väčšie skúsenosti hosťujúcich volejbalistov, ktorí nakoniec zvíťazili najtesnejším rozdielom 25:23.

Zdalo sa, že Slováci našli pôdu pod nohami a v úvode druhého setu to boli oni, kto držal taktovku v rukách. Briti však prevzali iniciatívu po prvom technickom oddychovom čase, keď sa im podarilo šnúrou bodov zmeniť skóre zo 6:8 na 11:8. To sa ukázalo ako zlom v sete, pretože domáci už Slovákov nepustili do vedenia a po víťazstve v 25:19 vyrovnali stav setov na 1:1.

Aj nástup do tretieho dejstva patril hosťom. Tí si rýchlo vypracovali niekoľkobodový náskok. Keď viedli už 16:11, zdalo sa, že domáci sú na kolenách. Prišla však séria ich bodov a o chvíľu to už bolo 18:17 v prospech Britov. Opäť teda prišlo na vyrovnanú koncovku, v ktorej rovnako ako v prvom sete zvíťazili slovenskí reprezentanti 25:23 a ujali sa vedenia 2:1.

Štvrtý dejstvo bol kópiou tretieho. Na jeho začiatku získali "zaniniovci" niekoľkobodový náskok, o ktorý v druhej polovici prišli a rozhodovalo sa v závere. V ňom Slováci potrebovali dva mečbaly na ukončenie stretnutia, ale nakoniec sa im to podarilo, vyhrali aj do tretice 25:23 a celkovým víťazstvom 3:1 na sety potvrdili rolu favorita.