Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

23. apríla 2024

Rozpočet na Bienále Benátky bol výrazne poddimenzovaný, reaguje SNG na vyjadrenia ministerstva kultúrySlovenská národná galéria (SNG) považuje rozpočet na prezentáciu na Bienále Benátky za primeraný. Galéria tak ...Zdieľať
italy_venice_biennale_64862 676x451 23.4.2024 (SITA.sk) - Slovenská národná galéria (SNG) považuje rozpočet na prezentáciu na Bienále Benátky za primeraný. Galéria tak reagovala na vyjadrenia rezortu kultúry.


Ten pred niekoľkými dňami uviedol, že prezentácia slovenského umenia na prestížnom podujatí sa skončila „neslávne, pochybnou prezentáciou umenia".

Ministerstvo kultúry tiež avizovalo, že sa plánuje vedenia SNG pýtať na to, ako dospelo k nákladom na prezentáciu, na ktorú bolo vyčlenených 200-tisíc eur.

Výrazne poddimenzovaný rozpočet


Galéria uviedla, že rozpočet mali nižší, než česká strana. V porovnaní s ostatnými prezentáciami ho označila za „výrazne poddimenzovaný".

Na osobnom stretnutí na ministerstve kultúry sme sa podrobnejšie venovali organizácii štátnej reprezentácie v Pavilóne Českej a Slovenskej republiky, a to vrátane skladby rozpočtu na vytvorenie expozície a jej prevádzku, ako aj rozdeleniu jednotlivých zodpovedností pri priebehu slávnostnej inaugurácie spoločného pavilónu. Dotkli sme sa aj problematiky rekonštrukcie pavilónu a spôsobu prípravy budúcich projektov," uviedla SNG ďalej vo svojom stanovisku.

Prezentácia rešpektovaného umelca


Galéria doplnila, že tohtoročný projekt na Bienále Benátky bol pripravovaný od minuloročného leta, a to v súčinnosti s rezortom kultúry.

Vo výsledku sa prezentuje medzinárodne rešpektovaný umelec Oto Hudec (1981) rozmernou nástennou maľbou a sériou performancií so silným environmentálnym posolstvom," približuje SNG.

Doplnila, že československý pavilón i Hudecov projekt v jeho exteriéri si návštevníci môžu pozrieť počas trvania bienále do 24. novembra.


Zdroj: SITA.sk - Rozpočet na Bienále Benátky bol výrazne poddimenzovaný, reaguje SNG na vyjadrenia ministerstva kultúry © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bojnický zámok: Spiritus Mortis v Bojniciach prinesie príbeh o láske, zrade a pomste
<< predchádzajúci článok
Briliantový kľúčik, ktorý otvára dvere k šťastiu...