Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. septembra 2022

Rusi na Ukrajine ustupujú na chránenejšie pozície, Ukrajinci môžu získať späť aj celú Chersonskú oblasťUkrajinská protiofenzíva v Chersonskej oblasti napreduje. Rusi sa ju snažia spomaliť a ustúpiť do chránenejších pozícií, než aby ju zastavili alebo zatlačili späť. V najnovšej ...Zdieľať
russia_ukraine_war_01353 81581dcd190144229422afa52a3efd00 676x451 19.9.2022  - Ukrajinská protiofenzíva v Chersonskej oblasti napreduje. Rusi sa ju snažia spomaliť a ustúpiť do chránenejších pozícií, než aby ju zastavili alebo zatlačili späť. V najnovšej aktualizácii o tom referuje americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Nedostatok potravín a vodyPokračujúce ukrajinské útoky na ruské pozemné trasy cez rieku Dnipro v západnej časti Chersonskej oblasti majú čoraz väčší vplyv na ruské dodávky na pravom brehu. Najnovšie správy naznačujú nedostatok potravín a vody v Ruskom okupovanom Chersone a prinajmenšom dočasné oslabenie paľby ruského delostrelectva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa ISW na niektorých miestach frontovej línie ukrajinská armáda postúpila po tom, čo si poradila s ruskými jednotkami. V nadchádzajúcich týždňoch ukrajinské sily pravdepodobne získajú späť väčšinu západnej časti Chersonskej oblasti, ak nie celú, v prípade, ak budú pokračovať v narúšaní ruských trás a ďalej postupovať.

Chaotický ústup


Rusi sa v rámci riadeného ústupu snažia ustúpiť na chránenejšie pozície, aby sa vyhli chaotickému ústupu podobnému tomu, aký nedávno predviedli v Charkovskej oblasti. Podľa ISW môže byť ukrajinský postup pomalší, ak sa ruské sily zosúladia.

Ukrajinské jednotky pokračujú v posilňovaní svojich pozícií na východnom brehu rieky Oskil v Charkovskej oblasti, a to napriek snahe Ruska ich zadržať.


Donecká oblasť je v súčasnosti jediným regiónom, kde sa ruské sily stále pokúšajú viesť útočné operácie. Podľa ISW odtiaľ prichádzajú nepravidelné správy o obmedzených ukrajinských protiútokoch, no nič nenasvedčuje tomu, že Ukrajina pripravuje v oblasti rozsiahlu protiofenzívnu operáciu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi na Ukrajine ustupujú na chránenejšie pozície, Ukrajinci môžu získať späť aj celú Chersonskú oblasť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Výbuch zabil desiatky ruských vojakov, „hotel“ si urobili z autobusovej stanice (19. 9. 2022)
 Zelenskyj informoval o objavených mučiarňach, v ktorých Rusi týrali civilistov elektrickým prúdom (video) (18. 9. 2022)
 Rusko intenzívnejšie útočí na civilné miesta, nemá to však bezprostredný vojenský dosah (18. 9. 2022)
 V oslobodenom meste Izium našli masový hrob s takmer 450 obeťami. Rusko necháva smrť všade, skonštatoval Zelenskyj (video) (16. 9. 2022)
 Slovenská pošta vydá známku Solidarita s Ukrajinou, znázorní plačúcu ženu utekajúcu pred vojnou (15. 9. 2022)
 Scholz otáľa s poskytnutím vojenskej techniky pre Ukrajinu, Kijevu zatiaľ odmietol poslať tanky Leopard (15. 9. 2022)
 Naša modro-žltá vlajka už veje v okupovanom Iziume a bude to tak v každom meste a dedine na Ukrajine, odkázal Zelenskyj (14. 9. 2022)
 Rusi na Donbase prichádzajú o strategické pozície a ustupujú ukrajinskej armáde, niektorí vojaci zo strachu zahadzujú svoje uniformy (14. 9. 2022)
 Elitná ruská tanková brigáda utrpela vážne straty a tak skoro sa ju nepodarí obnoviť (13. 9. 2022)
 Rusi sa pomstili za úspechy ukrajinskej armády na fronte, zaútočili na civilnú infraštruktúru (12. 9. 2022)nasledujúci článok >>
Biden: Áno, americké sily by bránili Taiwan proti Číne
<< predchádzajúci článok
Súboj o Čistinky vrcholí, slovenské mestá hlasujú ostošesť!