Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. mája 2019

Rusi školia tureckú armádu na S-400Turecko vyslalo do Ruska svojich vojakov, aby sa tam školili v obsluhe ruského systému protivzdušnej obrany S-400. S odvolaním sa na utorkové vyhlásenie tureckého ministra obrany ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Ankara 22. mája (TASR) - Turecko vyslalo do Ruska svojich vojakov, aby sa tam školili v obsluhe ruského systému protivzdušnej obrany S-400. S odvolaním sa na utorkové vyhlásenie tureckého ministra obrany Hulusiho Akara o tom informovali turecké noviny Yeni Şafak a agentúra AP.


Akar v tejto súvislosti pred novinármi tiež vyhlásil, že Ankara "robí prípravné opatrenia" a "zvažuje všetky možnosti" pre prípad možných sankcií zo strany Spojených štátov. Tie sú totiž hlasnými odporcami toho, aby Turecko - spojenec USA v NATO - nakupovalo moderný systém protivzdušnej obrany od Ruska, a namiesto toho mu ponúkajú nákup amerického systému Patriot.

USA v tejto súvislosti už pohrozili Ankare sankciami. Washington vyhlásil, že dohoda s Moskvou je hrozbou pre obranu Západu, a v apríli pozastavil dodávky svojich stíhačiek F-35 do Turecka. Erdogan ale tvrdí, že "skôr či neskôr" Turecko tieto stíhačky dostane.

S-400 Triumf je najmodernejším ruským raketovým systémom protivzdušnej obrany, v prevádzke je od roku 2007. Je určený na ničenie všetkých typov moderných a perspektívnych vzdušných útočných prostriedkov. Je schopný zasiahnuť aerodynamické ciele do vzdialenosti 400 kilometrov a taktické balistické ciele letiace rýchlosťou 4,8 kilometra za sekundu do vzdialenosti 60 kilometrov, a to vo výške niekoľkých metrov až niekoľkých desiatok kilometrov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
T. Bernaťák verí, že sa podarí zvoliť ďalších kandidátov na sudcov ÚS
<< predchádzajúci článok
Žiaci si pripomenuli Deň biodiverzity – sviatok prírodnej rozmanitosti

Rusi školia tureckú armádu na S-400 - diskusné fórum čitateľov