Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. februára 2024

Ruská armáda po obsadení Avdijivky útočí západným smerom na obec LastočkyneRuská armáda po obsadení mesta Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny podniká útoky v smere na obec Lastočkyne, ktorá leží západne od Avdijivky. Zástupca veliteľa ukrajinskej 3. útočnej ...Zdieľať
russia_ukraine_13238 676x451 20.2.2024 (SITA.sk) - Ruská armáda po obsadení mesta Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny podniká útoky v smere na obec Lastočkyne, ktorá leží západne od Avdijivky.


Zástupca veliteľa ukrajinskej 3. útočnej brigády Maksym Žorin v utorok na komunikačnej platforme Telegram napísal, že Rusi majú v oblasti dostatok síl na začatie ofenzívy. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Na fronte pri Avdijivke má nepriateľ dostatok prostriedkov na postup... Boje sú intenzívne, ale nie také prudké, ako boli v meste. Hlavným terčom pre Rusov je v súčasnosti obec Lastočkyne,“ povedal Žorin.

Stiahnutie ukrajinských jednotiek z Avdijivky oznámil v sobotu hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Oleksandr Syrskyj.


Zdroj: SITA.sk - Ruská armáda po obsadení Avdijivky útočí západným smerom na obec Lastočkyne © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Taliansky región Lombardsko zápasí so znečisteným ovzduším, úrady zaviedli prísne antismogové opatrenia
<< predchádzajúci článok
Nemecko pripravuje novú dodávku zbraní pre Ukrajinu, mala obsahovať aj raketové systémy dlhého doletu