Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. februára 2024

Nemecko pripravuje novú dodávku zbraní pre Ukrajinu, mala obsahovať aj raketové systémy dlhého doletuNemecké koaličné strany pripravujú nový balík zbraní pre Ukrajinu, ktorý by mal obsahovať raketové systémy dlhého doletu. Referuje web Kyiv Independent s odvolaním sa na nemecké médiá. Očakáva ...Zdieľať
russia_ukraine_war_the_road_to_bakhmut_54268 676x452 20.2.2024 (SITA.sk) - Nemecké koaličné strany pripravujú nový balík zbraní pre Ukrajinu, ktorý by mal obsahovať raketové systémy dlhého doletu. Referuje web Kyiv Independent s odvolaním sa na nemecké médiá.


Očakáva sa, že nemeckí zákonodarcovia budú o návrhu hlasovať ešte tento týždeň.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Cieľom nového nemeckého návrhu je zvýšiť dodávky munície, vozidiel a zbraňových systémov na Ukrajinu. V rámci návrhu sa však nespomínajú rakety Taurus s doletom približne 500 kilometrov, o ktoré už Ukrajina niekoľkokrát žiadala.

Podľa nemeckých médií sa zákonodarcovia plánujú zaoberať „dodávkou ďalších potrebných zbraňových systémov a munície dlhého doletu, aby Ukrajina mohla cielene zaútočiť v súlade s medzinárodným právom na strategicky dôležité ciele ďaleko v tylovej oblasti ruského agresora“.


Zdroj: SITA.sk - Nemecko pripravuje novú dodávku zbraní pre Ukrajinu, mala obsahovať aj raketové systémy dlhého doletu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruská armáda po obsadení Avdijivky útočí západným smerom na obec Lastočkyne
<< predchádzajúci článok
Drvivá väčšina malých detí v Pásme Gazy sa ocitla v potravinovej chudobe, čelia aj infekčným chorobám