Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. januára 2019

Ruské lietadlá nakrátko vstúpili do vzdušného priestoru ŠvédskaŠvédska armáda vo štvrtok informovala o krátkom narušení švédskeho vzdušného priestoru v oblasti Baltského mora ruským prieskumným lietadlom sprevádzaným dvoma ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP Photo
Štokholm 24. januára (TASR) - Švédska armáda vo štvrtok informovala o krátkom narušení švédskeho vzdušného priestoru v oblasti Baltského mora ruským prieskumným lietadlom sprevádzaným dvoma ruskými stíhačkami. Uviedla to agentúra AP.


Ruské lietadlo typu Iliušin Il-20 a dve stíhačky typu Suchoj Su-27 vleteli v sobotu do oblasti južne od juhošvédskeho mesta Karlshamn, približne 135 kilometrov severovýchodne od pobrežného mesta Malmö.

Podľa vyhlásenia švédskej armády vstúpili ruské stroje do švédskeho vzdušného priestoru bez povolenia. O celom incidente informovali aj vládu.

Táto udalosť prichádza v čase rastúcej vojenskej činnosti v regióne Baltského mora a niekoľkých správ o narušovaní vzdušného priestoru ruskými vojenskými lietadlami a o zvýšenej prítomnosti ruských vojenských plavidiel.

Rusko sa k zmienenej informácii bezprostredne nevyjadrilo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší kontrolný úrad zverejnil výsledky kontroly Úradu komisára
<< predchádzajúci článok
Ružomberok získal takmer pol milióna eur na opatrovateľskú službu

Ruské lietadlá nakrátko vstúpili do vzdušného priestoru Švédska - diskusné fórum čitateľov