Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2019

Ružomberok získal takmer pol milióna eur na opatrovateľskú službuOpatrovateľskú službu v Ružomberku podporí dotácia. Nenávratný finančný príspevok vo výške 489.060 eur získala radnica cez operačný program ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Erika Ďurčová
Ružomberok 24. januára (TASR) – Opatrovateľskú službu v Ružomberku podporí dotácia. Nenávratný finančný príspevok vo výške 489.060 eur získala radnica cez operačný program Ľudské zdroje. Informáciu zverejnilo mesto Ružomberok na oficiálnej facebookovej stránke.


Cieľom projektu je udržať už existujúce pracovné miesta, a tým zlepšiť dostupnosť sociálnej služby – opatrovateľskej služby v meste. „Radnica v súčasnosti zabezpečuje opatrovateľskú službu pre 115 klientov priamo v ich domácom prostredí. Túto sociálnu službu vykonáva 84 opatrovateliek. Záujem o ňu stále narastá,“ uviedla Kvetoslava Legerská z referátu projektov a grantov ružomberskej radnice.

Podľa Legerskej je potrebné získať dostatok kvalifikovaných pracovných síl, ale aj financií na mzdy, aby bolo možné vyhovieť všetkým žiadateľom. „Mesto plánuje v rámci projektu podporiť 33 pracovných miest - opatrovateľov na plný pracovný úväzok, pričom bude dodržaný prístup nediskriminácie. Projekt bude trvať 26 mesiacov a začína sa vo februári tohto roka,“ uzavrela.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruské lietadlá nakrátko vstúpili do vzdušného priestoru Švédska
<< predchádzajúci článok
Grécky parlament bude hlasovať o dohode s Macedónskom

Ružomberok získal takmer pol milióna eur na opatrovateľskú službu - diskusné fórum čitateľov