Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. augusta 2022

Ruskí velitelia nechali „orkov“ v štichu a podľa gubernátora Kima ustupujú na ľavý breh DnipraVelitelia ruských okupačných vojsk na juhu Ukrajiny sa dávajú na ústup na ľavý breh rieky Dnipro. Na Telegrame o tom informoval gubernátor Mykolajivskej oblasti Vitalij ...Zdieľať
russia_ukraine_60382 a49043356a314df78442b197c9538ff1 676x451 14.8.2022 (Webnoviny.sk) - Velitelia ruských okupačných vojsk na juhu Ukrajiny sa dávajú na ústup na ľavý breh rieky Dnipro. Na Telegrame o tom informoval gubernátor Mykolajivskej oblasti Vitalij Kim.


„Nie naozaj, ale trochu je mi ľúto tých hlúpych ´orkov´, ktorých ´nechali v štichu´ na pravom brehu Dnipra. Celý veliteľský štáb sa sťahuje za Dnipro,“ napísal.

Kim i generál Dmytro Marčenko, ktorý má na starosti obranu regiónu, v sobotu naznačili „určité výsledky“ v blízkej budúcnosti a sľúbili, že o nich budú informovať.

Poradca mariupoľského starostu Petro Andriuščenko v piatok na Telegrame uviedol, že po tohtotýždňových výbuchoch na vojenskom letisku v Novofedorivke na Kryme boli z pobrežia okupovaného Mariupoľa evakuované rodiny ruských vojakov.

Ruskí okupanti začali tento týždeň s evakuáciou svojich rodín aj v Chersonskej oblasti.Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí velitelia nechali „orkov“ v štichu a podľa gubernátora Kima ustupujú na ľavý breh Dnipra © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinci zlikvidovali už pätinu ruských síl na svojom území, musia ešte zvýšiť delostreleckú paľbu
<< predchádzajúci článok
Máme tu dve egá a žiadne nechce ustúpiť, koaličné rokovania sa nikam neposunuli, vraví Kollár