Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. augusta 2022

Ruskí vojaci už na juhu Ukrajiny nemôžu využívať železničné spojenie z Krymu do Chersonskej oblastiRuské sily už nie sú schopné používať železničnú trať spájajúcu Krym s juhoukrajinskou Chersonskou oblasťou, ktorú začali okupovať v prvých dňoch invázie na Ukrajinu. Referuje o tom spravodajský web ...Zdieľať
thinkstockphotos 476709328 676x449 10.8.2022  - Ruské sily už nie sú schopné používať železničnú trať spájajúcu Krym s juhoukrajinskou Chersonskou oblasťou, ktorú začali okupovať v prvých dňoch invázie na Ukrajinu. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na poradcu šéfa civilno-vojenskej administratívy Chersonskej oblasti Serhija Chlana.

Bol zničený ďalší ruskí konvojToto je odbočka, ktorá išla cez Kalančak a Brylivku na železničnú stanicu Olešky a cez železničný most do samotného Chersonu,“ povedal s tým, že ďalšia trasa bola z Krymu do Melitopoľa.

Práve tam okupanti pristavili svoje vlaky a vyložili ich kúsok ďalej za Novooleksijivkou v okrese Heničesk. Včera tam bol zničený ďalší konvoj s technikou a muníciou,“ dodal. Aj televízia CNN v utorok informovala, že v oblasti Heničeska nastali výbuchy.

V Melitopoli pokračuje odpor


Ukrajinské sily, bojové lietadlá, rakety a strely dlhého doletu, sa už viac ako mesiac sústreďujú na zasiahnutie ruských zásobovacích línií, veliteľských centier a zásob munície v Chersonskej oblasti. Ruské pozemné sily sú väčšinou pri presune výstroja a munície závislé od železničného spojenia.

V neďalekom Melitopoli medzitým pokračuje odpor a útoky ukrajinskej armády. Legitímny starosta Ivan Fedorov, ktorý sa z bezpečnostných dôvodov nenachádza v meste, v ukrajinskej televízii uviedol, že noc z utorka na stredu „bola pre okupantov na území Melitopoľa treťou pekelnou nocou“.

Povedal, že v utorok večer pri obci Kyrylivka, pobrežnej osade pri Azovskom mori, kde Rusi evakuovali svoju techniku, bolo počuť dva výbuchy.

Rusi bránia ľuďom odísť


Potom bolo niekoľko hodín možné pozorovať hustý dym,“ poznamenal.

Fedorov tiež tvrdil, že „partizáni“ v utorok večer poškodili kanceláriu ruskej vládnej strany Jednotné Rusko, ktorú ruské sily zriadili v Melitopoli. Zopakoval tiež tvrdenia, že ruské sily bránia ľuďom odísť z Melitopoľa.

Ľudia hromadne opúšťajú okupované územia. Evakuácia je veľmi náročná. Okupanti dva dni nepúšťali autá.“

10-tisíc rubľov za deti v školách


Fedorov povedal, že Rusi nútia ľudí, aby posielali svoje deti do škôl podporovaných Ruskom.

Okupanti viacerými metódami nútia rodičov posielať deti do škôl učiť sa podľa ruských osnov. Okupanti vyhlásili, že od 1. septembra nepustia deti mimo okupované územie. Tí rodičia, ktorí privedú deti do školy, dostanú 10-tisíc rubľov ako finančnú pomoc od okupantov,“ povedal.
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí vojaci už na juhu Ukrajiny nemôžu využívať železničné spojenie z Krymu do Chersonskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rusko nemôže obviniť Ukrajinu z výbuchov na Kryme, inak by priznalo bezmocnosť protivzdušnej obrany (10. 8. 2022)
 Vo vojne na Ukrajine podľa odhadov USA doteraz padlo alebo bolo zranených 70 až 80-tisíc ruských vojakov (9. 8. 2022)
 Američania pošlú Ukrajine miliardovú vojenskú pomoc, v balíku sú aj raketomety HIMARS a Javeliny (8. 8. 2022)
 Výskumníci niekoľko mesiacov na Ukrajine skúmali 27 ruských najmodernejších zbraňových systémov (8. 8. 2022)
 Rusi utrpeli v Melitopole značné straty, Ukrajinci okupantov drvia vďaka raketám HIMARS (8. 8. 2022)
 Švédsko pomôže s výcvikom ukrajinských vojakov v Británii (7. 8. 2022)
 Lode s takmer 170-tisíc tonami obilia a ďalších potravín vyplávali z ukrajinských prístavov (7. 8. 2022)
 V Zaporižžskej jadrovej elektrárni ruská armáda ukladá míny, zasiahol ju ďalší raketový útok (7. 8. 2022)
 Zelenskyj o elektrárni: Rusko musí prevziať zodpovednosť za akt teroru (6. 8. 2022)
 Rusi už falšujú dôkazy o poprave vojnových zajatcov v Olenivke, do väznice znášajú muníciu z amerických raketometov (4. 8. 2022)nasledujúci článok >>
Rusko nemôže obviniť Ukrajinu z výbuchov na Kryme, inak by priznalo bezmocnosť protivzdušnej obrany
<< predchádzajúci článok
UNIQA: dôchodkové sporenie sa aj pri dnešnej inflácii stále oplatí