Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

05. novembra 2022

Rusko a Čína zase zablokovali plány na ochranu pred nadmerným rybolovom okolo AntarktídyRusko a Čína opäť zablokovali plány podporované Európskou úniou, Spojenými štátmi a ďalšími 23 krajinami na ochranu pred nadmerným rybolovom v troch rozsiahlych úsekov oceánu okolo ...Zdieľať
antarctic_sea_ice_90996 f831c6ecbde74767b04c732c1a76592f 676x507 5.11.2022  - Rusko a Čína opäť zablokovali plány podporované Európskou úniou, Spojenými štátmi a ďalšími 23 krajinami na ochranu pred nadmerným rybolovom v troch rozsiahlych úsekov oceánu okolo Antarktídy.


Ochranári však uviedli, že dvojtýždňové medzinárodné stretnutie o budúcnosti nedotknutých vôd Antarktídy, ktoré sa skončilo v piatok v Austrálii, prinieslo určité pozitíva.

Tie zahŕňali dohodu o nových ochranných opatreniach pre lov pancieroviek antarktických a záväzok stretnúť sa budúci rok v Čile, aby zúčastnené strany ďalej prediskutovali návrh nových chránených morských lokalít, ktoré by spolu pokryli pás oceánu väčší ako India.

Mnohé štáty sú frustrované z toho, že Rusko a v menšej miere i Čína dokážu vetovať návrhy, keďže pravidlá skupiny vyžadujú, aby pred prijatím opatrení bol dosiahnutý konsenzus. Spojené štáty tvrdia, že sa snažia nájsť spoločnú reč s Čínou, no podľa Washingtonu konanie Ruska podkopáva skupinu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko a Čína zase zablokovali plány na ochranu pred nadmerným rybolovom okolo Antarktídy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupina Olympic budúci rok oslávi 60 rokov svojej existencie aj na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Drličkova podpora naberá na obrátkach, Opera Europe sa postavila za bývalého šéfa SND