Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. septembra 2022

Rusko chce vojnu a podľa Zelenkého využije zimu na prípravu ďalšej ofenzívy a mobilizáciu vojakov (video)Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil, že ukrajinská armáda sa nezastaví, kým nezíska naspäť celú Ukrajinu. Povedal to v stredajšom videoprejave na ...Zdieľať
1zelenskyj e1654188046173 676x470 22.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil, že ukrajinská armáda sa nezastaví, kým nezíska naspäť celú Ukrajinu. Povedal to v stredajšom videoprejave na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov (OSN).


Putin chce vojnu


„Dokážeme vrátiť ukrajinskú vlajku na celé naše územie. Dokážeme to silou zbraní. Ale potrebujeme čas,“ povedal Zelenskyj v angličtine len niekoľko hodín po prejave ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý oznámil čiastočnú mobilizáciu záložníkov pre vojnu na Ukrajine.

Podľa Zelenského kroky šéfa Kremľa vrátane mobilizácie dokazujú, že Putin chce vojnu. Opätovne vyzval svetových lídrov, aby potrestali Rusko zrušením jeho práva veta v Bezpečnostnej rade OSN.

Zelenskyj zdôraznil, že akékoľvek ruské vyhlásenie o dialógu sú iba zdržiavacou taktikou a kroky Moskvy hovoria hlasnejšie ako jej slová.


Pseudoreferendá na okupovaných územiach


„Rozprávajú o rozhovoroch, ale oznamujú vojenskú mobilizáciu. Hovoria o dialógoch, ale ohlasujú pseudoreferendá na okupovaných územiach Ukrajiny,“ poznamenal.

Tvrdí, že Moskva chce stráviť zimu prípravou svojich síl na Ukrajine na novú ofenzívu alebo aspoň prípravou opevnení a zároveň mobilizáciou ďalších vojakov.

„Rusko chce vojnu. Je to fakt. Rusko však nebude schopné zastaviť chod dejín,“ vyhlásil Zelenskyj a doplnil, že „ľudstvo a medzinárodné právo sú silnejšie“ ako to, čo nazval „teroristický štát“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Rusko chce vojnu a podľa Zelenkého využije zimu na prípravu ďalšej ofenzívy a mobilizáciu vojakov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo Vysokých Tatrách vyhasli dva ľudské životy, záchranári našli telá pod snehom bez známok života
<< predchádzajúci článok
Ukrajinci si s Rusmi vymenili vojnových zajatcov, medzi nimi je aj stovka bývalých obrancov Azovstaľu (video)