Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. februára 2022

Rusko chce zatvoriť redakciu nemeckej televízie v Moskve, má ísť o odvetu za ich štátnu stanicuRuské ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok oznámilo, že zatvorí moskovskú redakciu nemeckej verejnoprávnej televízie Deutsche Welle a odoberie akreditáciu jej zamestnancom ako odvetu za konanie Nemecka ...Zdieľať
gettyimages 1194888655 676x451 3.2.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok oznámilo, že zatvorí moskovskú redakciu nemeckej verejnoprávnej televízie Deutsche Welle a odoberie akreditáciu jej zamestnancom ako odvetu za konanie Nemecka proti ruskej štátnej televízii RT.


Nemecký mediálny regulátor v stredu rozhodol, že ruský štátny vysielateľ RT musí prestať s vysielaním nemeckojazyčných programov v krajine, pretože podľa neho nemá potrebné povolenie.

Vo vyhlásení ruského rezortu diplomacie sa uvádza, že Deutsche Welle prestane v Rusku vysielať a úrady začnú proces vyhlásenia tejto televízie za „zahraničného agenta“. Za ostatný rok dostali tento prívlastok desiatky ruských médií a novinárov, pričom niektorí tvrdia, že to mimoriadne negatívne poznačilo ich fungovanie.

Deutsche Welle, ktorá poskytuje obsah v 32 jazykoch, vo vyhlásení odsúdila opatrenia ako „absurdnú reakciu“ a prisľúbila, že bude pokračovať v činnosti na území Ruska, kým nedostane oficiálne oznámenie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko chce zatvoriť redakciu nemeckej televízie v Moskve, má ísť o odvetu za ich štátnu stanicu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci vyzvali pred olympiádou na vyšetrenie skutočného pôvodu pandémie
<< predchádzajúci článok
Prvý minister Severného Írska rezignoval, dôvodom má byť napätie po brexite