Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. februára 2024

Rusko jednoznačne porušilo medzinárodné právo, Blanár apeluje na začatie mierových rokovaníVýsledkom pokračujúcej vojenskej invázie Ruskej federácie proti Ukrajine je množstvo obetí a hospodárska, kultúrna a environmentálna devastácia nášho východného ...Zdieľať
4o8a8471 676x451 24.2.2024 (SITA.sk) - Výsledkom pokračujúcej vojenskej invázie Ruskej federácie proti Ukrajine je množstvo obetí a hospodárska, kultúrna a environmentálna devastácia nášho východného suseda.


Uviedol to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD) na margo druhého výročia tohto konfliktu. Zdôraznil, že zo strany Ruska jednoznačne došlo k porušeniu medzinárodného práva.

Podporujeme mierové aktivity


„Slovenská republika podporuje Ukrajinu ako mierovú, demokratickú, teritoriálne celistvú, v medzinárodne uznaných hraniciach s perspektívou v Európskej únii po splnení všetkých kritérií stanovených pre všetky kandidátske krajiny. Nášmu susedovi chceme aj naďalej poskytovať materiálnu, humanitárnu a rozvojovú pomoc a podporíme zapojenie slovenských subjektov do obnovy Ukrajiny," avizoval Blanár.

Viac o téme: Vojna na UkrajineSúčasne apeluje na začatie mierových rokovaní, a to čo najskôr. Tvrdí, že to však nebude možné bez politickej vôle a aktívnej kolektívnej diplomacie. „Preto podporujeme mierové aktivity vrátane iniciatívy prezidenta Ukrajiny vedúce k tomuto cieľu," zdôraznil.

Mier by mal byť komplexný


Slovensko je podľa ministra zahraničných vecí pripravené zapojiť sa do procesov na medzinárodnej scéne, ktoré môžu prispieť k ukončeniu vojny na Ukrajine.

„Pre Slovenskú republiku je aj naďalej dôležité, aby bol budúci mier pre Ukrajinu komplexný, spravodlivý, trvalý a plne v súlade s kľúčovými princípmi Charty OSN. Iba taký prispeje k posilneniu celoeurópskej stability a bezpečnosti," povedal Blanár.
Zdroj: SITA.sk - Rusko jednoznačne porušilo medzinárodné právo, Blanár apeluje na začatie mierových rokovaní © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovania sa zabíjajú a západ to podporuje, podľa Fica konflikt na Ukrajine nemá vojenské riešenie
<< predchádzajúci článok
Sme na správnej strane dejín, odkazuje Čaputová a poďakovala sa ľuďom za podporu Ukrajiny (video)