Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. februára 2024

Sme na správnej strane dejín, odkazuje Čaputová a poďakovala sa ľuďom za podporu Ukrajiny (video)Vojenská agresia na Ukrajine má na svedomí tisícky ľudských životov a škôd, ktorých následky bude cítiť niekoľko ďalších generácií. Uviedla to prezidentkaZdieľať
64a7fa82948d2730504294 1 676x451 24.2.2024 (SITA.sk) - Vojenská agresia na Ukrajine má na svedomí tisícky ľudských životov a škôd, ktorých následky bude cítiť niekoľko ďalších generácií.


Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti pri príležitosti druhého výročia vojny na Ukrajine. Hlava štátu tvrdí, že naším bezpečnostným záujmom je mať suseda, u ktorého vládne mier a prosperuje.

Nie je to prejav naivity


„Často pritom počúvame, prečo sa Ukrajinou vôbec zaoberáme. Je to preto, že na Ukrajine sa bojuje aj za rešpekt k štátnej suverenite a územnej celistvosti, ktoré boli pošliapané a vyžaduje ich každá krajina, aj Slovensko," napísala.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZároveň je toho názoru, že záujem a empatia s tými, ktorí trpia, nie je prejav naivity či slabosti, ale prejav ľudskosti.

Poďakovala sa za solidaritu


„Ja vám práve za takúto podporu Ukrajine a Ukrajincom, za vašu solidaritu, za otvorenie vašich sŕdc a domovov pre utekajúcich pred hrôzami vojny ďakujem. Sme na správnej strane dejín, na strane medzinárodného práva, na strane väčšiny krajín sveta, ktoré ruskú agresiu odmietajú," dodala.

Prezidentka zdôraznila, že Slovensko je aj po dvoch rokoch od začiatku vojenského konfliktu bezpečným miestom. Sloboda a zvrchovanosť našej krajiny je podľa nej chránená ozbrojenými silami a našimi spojencami, „pretože v NATO platí princíp jeden za všetkých, všetci za jedného".

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Sme na správnej strane dejín, odkazuje Čaputová a poďakovala sa ľuďom za podporu Ukrajiny (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko jednoznačne porušilo medzinárodné právo, Blanár apeluje na začatie mierových rokovaní
<< predchádzajúci článok
Kežmarský okres dosiahol podľa Sakovej nelichotivé prvenstvo, v boji s nezamestnanosťou by mohli pomôcť viaceré podniky (video+foto)