Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. decembra 2023

Rusko podľa Ukrajiny zostrelilo vlastné bojové lietadlo Su-25Ruská protivzdušná obrana podľa veliteľa ukrajinských vzdušných síl Mykolu Oleščuka zostrelila vlastné bojové lietadlo Su-25. V súvislosti so správou ...Zdieľať
18.12.2023 (SITA.sk) - Ruská protivzdušná obrana podľa veliteľa ukrajinských vzdušných síl Mykolu Oleščuka zostrelila vlastné bojové lietadlo Su-25. V súvislosti so správou ukrajinského letectva z 5. decembra o zostrelení ruského bombardéra Su-24M, ktorý sa snažil odpáliť rakety na Odeskú oblasť, Oleščuk uviedol: „S istotou môžem povedať, že to nebola ukrajinská protivzdušná obrana." Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa ukrajinského generálneho štábu Moskva od začiatku vojny prišla už o 325 lietadiel a 324 vrtuľníkov.

Rusko má pri frontových líniách vzdušnú prevahu a ukrajinskí predstavitelia a vojenskí pozorovatelia to citujú medzi dôvodmi nedostatočného úspechu ukrajinskej letnej protiofenzívy.Zdroj: SITA.sk - Rusko podľa Ukrajiny zostrelilo vlastné bojové lietadlo Su-25 © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Český minister Dvořák označil Orbána za trójskeho koňa, ničí európsku jednotu a pracuje v záujme Ruska
<< predchádzajúci článok
Proces so Zoroslavom Kollárom sa nezačal, spoluobžalovaný a obhajcovia neboli prítomní