Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. júna 2022

Rusko sa podľa Sáncheza stalo zo strategického partnera NATO hlavnou hrozbouRusko sa za desaťročie stalo zo strategického partnera Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) jej kľúčovou hrozbou. V stredu na to poukázal španielsky premiérZdieľať
spain_nato_summit_the_south_07966 86413f157acc402bb4f6115b1e25ab54 1 676x470 29.6.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko sa za desaťročie stalo zo strategického partnera Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) jej kľúčovou hrozbou. V stredu na to poukázal španielsky premiér Pedro Sánchez, ktorého krajina v týchto dňoch hostí samit NATO. Informuje o tom televízia CNN.


„Ak sa pozrieme späť na rok 2010, strategickú koncepciu posledného desaťročia schválili v Lisabone. Nazývala Rusko strategickým partnerom. Teraz, naopak, bude strategická koncepcia z Madridu nazývať Rusko hlavnou hrozbou pre spojencov,“ uviedol pred otváracím stretnutím samitu predseda španielskej vlády pre rádio SER.

Viac o téme: Vojna na UkrajineGenerálny tajomník NATO pri príchode na samit spomenul, že v roku 2010 sa na stretnutí v Lisabone zúčastnilo aj Rusko, no tentoraz to tak nebude.

Šéf aliancie si myslí, že lídri jej členských štátov budú v Madride súhlasiť, že „Rusko predstavuje priamu hrozbu pre našu bezpečnosť a to sa bude odzrkadľovať“ na novej strategickej koncepcii. „Strategická koncepcia bude odrážať aj novú realitu,“ dodal.Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko sa podľa Sáncheza stalo zo strategického partnera NATO hlavnou hrozbou © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ZMOS avizuje štrajky v regiónoch a Bratislave, podľa Trégera inú možnosť nemajú
<< predchádzajúci článok
Sestra Moniky Jankovskej môže prísť o funkciu sudkyne. Súvisí to s mobilom, ktorý jej zhabala NAKA