Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. júna 2022

Sestra Moniky Jankovskej môže prísť o funkciu sudkyne. Súvisí to s mobilom, ktorý jej zhabala NAKASudkyňa Andrea Haitová, ktorá je sestrou viacnásobne obvinenej bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej, môže byť ...Zdieľať
monika jankovska 676x451 29.6.2022 (Webnoviny.sk) - Sudkyňa Andrea Haitová, ktorá je sestrou viacnásobne obvinenej bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej, môže byť zbavená funkcie sudkyne. Návrh podala ešte v roku 2020 bývalá šéfka Súdnej rady SR Lenka Praženková.


Dôvodom je, že sudkyňa na vypočutí pred súdnou radou údajne klamala o vymazaní 17 kontaktov a komunikácií z mobilného telefónu, ktorý jej v roku 2019 zaistili príslušníci Národnej kriminálnej agentúry. Tým sa dopustila závažného disciplinárneho previnenia nezlučiteľného s funkciou sudcu.

O návrhu rozhoduje Najvyšší správny súd SR, ktorý na stredajšie pojednávanie predvolal viacerých svedkov, konkrétne bývalých aj súčasných členov súdnej rady. Samotná Andrea Haitová obvinenie odmieta. Jej právny zástupca pred súdom označil návrh na zbavenie funkcie za šikanózny a disciplinárne obvinenie ako také za politikárčenie.

Andrea Haitová


Haitová je sudkyňou Krajského súdu v Bratislave a sestrou bývalej štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Moniky Jankovskej. Podľa komunikácie z aplikácie Threema chcel dnes už odsúdený podnikateľ Marian Kočner, aby v spore o zmenku za osem miliónov eur, ktorej vyplatenie mu priznala sudkyňa Zuzana Maruniaková na odvolacom súde rozhodoval práve senát, ktorého členkou bola Andrea Haitová.
Zdroj: Webnoviny.sk - Sestra Moniky Jankovskej môže prísť o funkciu sudkyne. Súvisí to s mobilom, ktorý jej zhabala NAKA © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko sa podľa Sáncheza stalo zo strategického partnera NATO hlavnou hrozbou
<< predchádzajúci článok
Agresívny syn zbil matku, odmietla mu dať peniaze