Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. decembra 2023

Rusko začalo obnovovať svoje bojové schopnosti, čo ohrozuje Pobaltie, tvrdí veliteľ severovýchodného krídla NATORusko napriek dobyvačnej vojne na Ukrajine podľa veliteľa mnohonárodného zboru na severovýchodnom krídle NATO generálporučíka Jürgena-Joachima von Sandrarta začalo obnovovať ...Zdieľať
russia_ukraine_71028 2909e8b3600447a0afe02c8d7cb1870f 676x451 4.12.2023 (SITA.sk) - Rusko napriek dobyvačnej vojne na Ukrajine podľa veliteľa mnohonárodného zboru na severovýchodnom krídle NATO generálporučíka Jürgena-Joachima von Sandrarta začalo obnovovať svoje bojové spôsobilosti, čo predstavuje hrozbu pre pobaltský región.


Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje z jeho rozhovoru pre portál LRT.

„Myslím si, že tieto závery, ktoré sa premietli do opatrení týkajúcich sa nákupov a zvyšovania spôsobilostí litovských ozbrojených síl, sú veľmi rozumné ,“ povedal generálporučík Von Sandrart.

Zdôraznil pritom, že je nesprávne domnievať sa, že brániť sa proti Rusku je možné len nákupom dronov a systémov protivzdušnej obrany.

„Stále sú to kombinované zbrane pozemných, námorných, vzdušných a kybernetických síl a mäkké schopnosti ..., ktoré rozhodujú na bojisku," dodal.


Zdroj: SITA.sk - Rusko začalo obnovovať svoje bojové schopnosti, čo ohrozuje Pobaltie, tvrdí veliteľ severovýchodného krídla NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda ide podľa maloobchodníkov konsolidovať verejné financie rozdávaním, ktoré zaplatia podnikatelia
<< predchádzajúci článok
Si Ťin-pching privítal v Pekingu Lukašenka, Čína je podľa neho proti vonkajšiemu zasahovaniu do záležitostí Bieloruska