Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. novembra 2023

Ruský útok na Ukrajinu v Deň pamiatky obetí hladomoru je „zámerným terorom“, vyhlásil ZelenskyjRuský rozsiahly útok na Ukrajinu v noci na sobotu, ktorý nastal v Deň pamiatky obetí hladomoru, bol „zámerným terorom“. Ako referuje web Kyiv Independent, povedal to ukrajinský prezidentZdieľať
volodymyr zelenskyj 676x451 25.11.2023 (SITA.sk) - Ruský rozsiahly útok na Ukrajinu v noci na sobotu, ktorý nastal v Deň pamiatky obetí hladomoru, bol „zámerným terorom“. Ako referuje web Kyiv Independent, povedal to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.


„Viac ako 70 vypustených kamikadze dronov počas noci venovanej spomienke na obete hladomoru. Úmyselný teror. V tom istom čase. Ruské vedenie je hrdé, že môže zabíjať,“ napísal Zelenskyj v príspevku v Telegrame.

Zostrelili skoro všetky drony


Ukrajinská protivzdušná obrana zostrelila v noci na sobotu dovedna 74 zo 75 bezpilotných lietadiel vypustených Ruskom. V dôsledku útoku bolo v Kyjive zranených päť ľudí vrátane 11-ročného dieťaťa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Pracujeme na posilnení našej protivzdušnej obrany a na ďalšom zostrelení cieľov. A pokračujeme v práci na zjednotení sveta proti ruskému teroru. Teroristický štát musí prehrať a byť postavený pred súd za to, čo urobil,“ povedal Zelenskyj.

Národná tragédia


Hladomor, čo v ukrajinčine znamená „vražda vyhladovaním“, je všeobecne považovaný za jednu z najničivejších národných tragédií Ukrajiny. Hladomor v rokoch 1932 - 1933 bol umelo spôsobený režimom Josifa Stalina a vyžiadal si životy miliónov Ukrajincov.

„Nikdy nezabudneme, čím si Ukrajina musela prejsť. A definitívne zastavíme novú genocídu, ktorú do našej krajiny prinieslo Rusko,“ skonštatoval Zelenskyj.


Zdroj: SITA.sk - Ruský útok na Ukrajinu v Deň pamiatky obetí hladomoru je „zámerným terorom“, vyhlásil Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odštartovala kampaň Zastavme násilie na ženách, potrvá do 10. decembra
<< predchádzajúci článok
Parlament sa bude opäť zaoberať návrhom na odškodnenie neprávom sterilizovaných osôb