Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. februára 2010

SAS proti koalícii so stranami s nejasnými vzťahmiSloboda a Solidarita by podľa jej predsedu Richarda Sulíka, ako strana, ktorá chce byť založená na otvorenosti a jasných ...Zdieľať
Sloboda a Solidarita, Richard Sulík

Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) - Sloboda a Solidarita by podľa jej predsedu Richarda Sulíka, ako strana, ktorá chce byť založená na otvorenosti a jasných vzťahoch, nemala vstupovať do koalícií so stranami, ktoré majú vzťahy nevyjasnené. Takto Sulík dnes zdôvodnil na tlačovej besede rozhodnutie republikovej rady, že strana SaS pôjde do volieb 2010 samostatne. Podľa neho takéto nejasné vzťahy má SDKÚ-DS napríklad v tom, že jej pokladník nechce odpovedať na niektoré otázky v súvislosti s financovaním strany. "Som presvedčený, že sme urobili správnu vec," uviedol. Členovia rady hlasovali proti vstupu do širokej predvolebnej koalície v pomere 7:1. Zároveň dodal, že necíti zodpovednosť za prípadný neúspech pravice vo voľbách.

K možnostiam povolebnej spolupráce sa SaS bude vyjadrovať až po parlamentných voľbách, ktoré budú 12. júna. Podľa Sulíka však platí, že SaS odmieta spoluprácu so Smerom-SD. Sulíkova strana nevstúpi pred voľbami do koalície so žiadnou stranou.

V súvislosti s kauzami SDKÚ-DS Sulík upozornil, že existujú aj ďalšie podozrenia, ale on ich otvárať nechce. "Vylievanie kýbľov špiny necháme na Roberta Fica," vyhlásil s tým, že neprezradí, odkiaľ má informácie o ďalších kauzách. Keby SaS išla do koalície s SDKÚ-DS, sklamala by svojich voličov.

Sulík nemá najmenšiu obavu, že by sa SaS nedostala po voľbách do parlamentu. "Výsledok SaS bude taký, aby sa dostala do NR SR," zdôraznil. SaS chce v dohľadnej dobe predstaviť vlastnú kandidátku do parlamentu. Na jej čele budú okrem predsedu strany, aj jej podpredsedovia a členovia republikovej rady.

SaS už v januári odmietla ponuku SDKÚ-DS na vytvorenie predvolebnej koalície s tým, že nesúhlasí, aby lídrom koalície bol Dzurinda. Minulý týždeň opätovne podpredsedovia SDKÚ-DS Iveta Radičová a Ivan Mikloš začali rokovať s SaS, ale aj stranou Most-Híd a OKS o vytvorení koalície. V januári tiež SaS rozhodla, že nevytvorí predvolebnú koalíciu so stranou Most-Híd, pretože 30 percent jej voličov takúto koalíciu odmieta. Most-Híd už oznámil spoločný postup s OKS do volieb 12. júna.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Sloboda a Solidarita pôjde do volieb samostatne (9. 2. 2010)
 Radičová bude dnes rokovať so Sulíkom o spolupráci (4. 2. 2010)
 PAŠKA: Reakcie SaS sú prejavom nechápania reality (3. 2. 2010)
 SaS neprekvapuje slovník Pašku ako straníka Smeru (3. 2. 2010)
 SaS sa nevyhýba obnoveniu rokovaní s SDKÚ-DS (2. 2. 2010)
 SaS: Paška povýšil záujmy strany nad vôľu občanov (2. 2. 2010)
 MIHÁL: SaS nemá s SDKÚ pred voľbami spoluprácovať (1. 2. 2010)nasledujúci článok >>
Bratislavčania odmietajú výstavbu megakasína
<< predchádzajúci článok
Deň otvorených dverí DSB

SAS proti koalícii so stranami s nejasnými vzťahmi - diskusné fórum čitateľov