Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. februára 2010

SaS neprekvapuje slovník Pašku ako straníka SmeruPredseda parlamentu Pavol Paška naďalej pokračuje v dehonestácii vôle viac ako 350-tisíc občanov, ktorí podpísali petíciu Referendum ...Zdieľať
Richard Sulík

Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 3. februára  - Predseda parlamentu Pavol Paška naďalej pokračuje v dehonestácii vôle viac ako 350-tisíc občanov, ktorí podpísali petíciu Referendum 2009, tvrdí strana Sloboda a Solidarita. "Urážkami a osobnými invektívami voči osobe predsedu strany SaS Richarda Sulíka sa Pavol Paška snaží znevážiť referendum, ako najdemokratickejší prostriedok presadenia vôle občanov a ich práva ovplyvniť veci verejné. SaS nie je prekvapená postojom a slovníkom Pavla Pašku ako straníka Smeru. Pre Pavla Pašku a jemu podobných v Smere, ktorých spája červená minulosť, musí byť referendum nočnou morou. SaS však zaráža, že takýto postoj k plebiscitu sa nehanbí prezentovať predseda zákonodarného zboru 20 rokov po Nežnej revolúcii," uvádza sa v stanovisku strany. Pre SaS sú vyjadrenia Pavla Pašku a ďalších predstaviteľov z vládnej trojky len ďalším z dôkazov, že nastal čas na zmenu. "Tú môžu priniesť len ľudia nezaťažení minulosťou, ktorí si z komunizmu nepriniesli návyk šliapať po demokracii a slobodách jednotlivca," uzatvárajú.

Vyjadrenie strany Sloboda a Solidarita (SaS), že sa predseda parlamentu Pavol Paška snažil ovplyvniť prezidenta Ivana Gašparoviča pri vyhlásení termínu referenda, dnes Paška označil za výsledok "nepochopenia reality a prejav virtuality Sulíkovho sveta, v ktorom má politika stále len povahu webových stránok." Šéf SaS Richard Sulík žiadal referendum v rovnaký deň ako budú parlamentné voľby. Paška v utorok vyhlásil, že tieto dve udalosti nie je vhodné spájať. Určenie termínu referenda je v kompetencii prezidenta SR.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 PAŠKA: Reakcie SaS sú prejavom nechápania reality (3. 2. 2010)
 SaS sa nevyhýba obnoveniu rokovaní s SDKÚ-DS (2. 2. 2010)
 SaS: Paška povýšil záujmy strany nad vôľu občanov (2. 2. 2010)
 PAŠKA: Voľby by sa nemali spájať s referendom (1. 2. 2010)
 MIHÁL: SaS nemá s SDKÚ pred voľbami spoluprácovať (1. 2. 2010)
 Sulík pozýva na kapustnicu, vstupné je 40 podpisov (28. 1. 2010)
 Predvolebná koalícia SaS a Most-Híd nebude (26. 1. 2010)
 Krutá gangsterka zatĺka (31. 8. 2005)nasledujúci článok >>
UNAS prerušuje štrajk pre tvrdý zásah polície
<< predchádzajúci článok
Mikloš verí, že má šancu uspieť v primárkach