Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. februára 2010

Sloboda a Solidarita pôjde do volieb samostatneRepubliková rada strany Sloboda a Solidarita rozhodla, že strana SaS pôjde do volieb 2010 samostatne. SaS považuje vysvetlenie financovania ...Zdieľať
Ilustračné foto SITA/Michal Burza


BRATISLAVA 9. februára (WEBNOVINY) - Republiková rada strany Sloboda a Solidarita rozhodla, že strana SaS pôjde do volieb 2010 samostatne.

SaS považuje vysvetlenie financovania SDKÚ-DS za nedostatočné a nejasné. Odstúpenie Mikuláša Dzurindu nevníma ako splnenie ich požiadavky, ale ako neochotu a neschopnosť objasniť financovanie strany. "Naším cieľom je predstaviť novú politickú kultúru, ktorá na Slovensku absentuje už 20 rokov. Transparentnosť a boj proti korupcii sú pre SaS natoľko dôležité, že ponuku na vytvorenie predvolebnej koalície s SDKÚ-DS nemôžeme prijať," povedal k dnešnému rozhodnutiu Republikovej rady SaS pre agentúru SITA predseda strany Richard Sulík.

Po rozhodnutí SaS koalícia Most-Híd a SDKÚ-DS nemá význam, tvrdí Bugár

Rozhodnutie strany Sloboda a Solidarita (SaS) nevstúpiť do veľkej predvolebnej koalície mení podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára situáciu a nemá ani význam uvažovať, aby Most-Híd a OKS išli do koalície s SDKÚ-DS. „Mení sa situácia. Nedá sa hovoriť o veľkej koalícii. Nápad bol vytvoriť alternatívu, ale aká je to alternatíva, keď SMK, KDH a SaS pôjdu do volieb samostatne. To je jedno, či pôjde do volieb päť subjektov, alebo štyri. Koalícia už nemá význam,“ povedal dnes pre agentúru SITA Bugár.

SaS už v januári odmietla ponuku SDKÚ-DS na vytvorenie predvolebnej koalície s tým, že nesúhlasí, aby lídrom koalície bol Dzurinda. Minulý týždeň opätovne podpredsedovia SDKÚ-DS Iveta Radičová a Ivan Mikloš začali rokovať so SaS, ale aj stranou Most-Híd a OKS o vytvorení koalície. V januári tiež SaS rozhodla, že nevytvorí predvolebnú koalíciu so stranou Most-Híd, pretože 30 percent jej voličov takúto koalíciu odmieta. Most-Híd dnes oznámil spoločný postup s OKS do volieb 12. júna.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Radičová bude dnes rokovať so Sulíkom o spolupráci (4. 2. 2010)
 PAŠKA: Reakcie SaS sú prejavom nechápania reality (3. 2. 2010)
 SaS neprekvapuje slovník Pašku ako straníka Smeru (3. 2. 2010)
 SaS sa nevyhýba obnoveniu rokovaní s SDKÚ-DS (2. 2. 2010)
 SaS: Paška povýšil záujmy strany nad vôľu občanov (2. 2. 2010)
 PAŠKA: Voľby by sa nemali spájať s referendom (1. 2. 2010)
 MIHÁL: SaS nemá s SDKÚ pred voľbami spoluprácovať (1. 2. 2010)
 Krutá gangsterka zatĺka (31. 8. 2005)nasledujúci článok >>
CHOMA: Vyjadrenia Janiša o mýte sú nepravdivé
<< predchádzajúci článok
Mužovi môže pomôcť s problémom andrológ