Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. januára 2022

Schmidhoferová sa vzdala účasti na ZOH v Pekingu, mala náročné posledné týždne a na lyžovanie sa necítiRakúske ženské zjazdové lyžovanie prišlo o jednu z možných účastníčok ZOH v Pekingu. Špecialistka na rýchlostné disciplíny Nicole Schmidhoferová sa rozhodla dobrovoľne vycúvať z boja o účasť pod ...Zdieľať
canada_wcup_women_downhill_skiing_94637 f94f37568b8b4d8abf3da062766ae22c 676x463 14.1.2022 (Webnoviny.sk) - Rakúske ženské zjazdové lyžovanie prišlo o jednu z možných účastníčok ZOH v Pekingu. Špecialistka na rýchlostné disciplíny Nicole Schmidhoferová sa rozhodla dobrovoľne vycúvať z boja o účasť pod piatimi kruhmi v Číne.


Po zranení kolena spred roka sa stále necíti dostatočne pripravená, vo štvrtok sa nezúčastnila na prvom meranom tréningu pred sobotňajším zjazdom Svetového pohára v stredisku Altenmarkt-Zauchensee.

Posledné týždne mala náročné


"Necítila som sa na to, aby som absolvovala takýto strmý začiatok zjazdu. Posledné týždne boli pre mňa náročné. V hlave mám stále obavy zo skokov a kompresií a s takými myšlienkami nie je dobré ísť do pretekov," uviedla Nicole Schmidhoferová pre ORF.

Majsterka sveta v super G z roku 2017 zo St. Moritzu má v pláne vyskúšať aspoň túto disciplínu, sobotňajší zjazd už definitívne zrušila. "V nedeľu odjazdím super G a ak sa budem cítiť dobre, pôjdem do toho znova. Zatiaľ som nehovorila s trénermi, je to moje osobné rozhodnutie. Stratené sebavedomie sa aspoň takto pokúsim získať naspäť," vysvetlila 32-ročná rodáčka z Korutánska.

Olympiádu definitívne odpísala


Na budúci týždeň sú na programe ženského Svetového pohára preteky v talianskej Cortine d'Ampezzo, odkiaľ si Schmidhoferová v minulosti priviezla dve druhé aj dve tretie miesta v zjazde a super G. Verí, že sa tam 'nakopne' k lepším zajtrajškom. Olympiádu však definitívne odpísala.

"Potrebujem jazdiť dobre vo dvoch disciplínach a momentálne ťažko zvládam čo len jednu. Medaila z olympijských hier mi bude v zbierke chýbať, v Pekingu by som však aj tak reálne nemohla o ňu bojovať. Myslím si, že medaily tam budú iné ašpirantky," doplnila Schmidhoferová, ktorá je štvornásobná víťazka pretekov vo Svetovom pohári.


Zdroj: Webnoviny.sk - Schmidhoferová sa vzdala účasti na ZOH v Pekingu, mala náročné posledné týždne a na lyžovanie sa necíti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kužmová zdolala Španielku a postúpila do hlavnej súťaže na Australian Open, Horanský nezažije premiéru
<< predchádzajúci článok
Djokovičovi opäť odobrali víza, jeho účasť na Australian Open je ohrozená

Schmidhoferová sa vzdala účasti na ZOH v Pekingu, mala náročné posledné týždne a na lyžovanie sa necíti - diskusné fórum čitateľov