Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. marca 2010

SDKÚ-DS dnes predstaví svoj volebný program


Tagy: SDKU

SDKÚ-DS dnes na programovej konferencii predstaví svoj volebný program. Na záver konferencie ho musí schváliť Ústredná rada strany. Program na nasledujúce štyri roky ...Zdieľať
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) – SDKÚ-DS dnes na programovej konferencii predstaví svoj volebný program. Na záver konferencie ho musí schváliť Ústredná rada strany. Program na nasledujúce štyri roky postavila strana Mikuláša Dzurindu na konsolidácii verejných financií, zastavení zadlžovania a znižovaní verejného dlhu. SDKÚ-DS zároveň vylučuje zvyšovanie daňového a odvodového zaťaženia.

Základná os programu sa podľa volebnej líderky SDKÚ-DS Ivety Radičovej ťahá tromi smermi - ekonomický rast a rast zamestnanosti, zlepšovanie kvality života občanov, predovšetkým strednej vrstvy a rodín s deťmi, a obnovenie spravodlivosti a právneho štátu i dôvery občanov v inštitúcie štátu. Radičová naznačila, že SDKÚ-DS bude chcieť opraviť fungovanie druhého dôchodkového piliera, o ktorý majú občania záujem. Adresnú sociálnu politiku SDKÚ-DS plánuje robiť úsporami, ktoré vzniknú hospodárnym využívaním verejného obstarávania a efektívnym využívaním eurofondov.

Program SDKÚ-DS vychádza z viac ako 70 stretnutí s občanmi a mnohých rokovaní s profesijnými zväzmi a zástupcami samosprávy. Na programovej konferencii vystúpia s prejavmi predseda strany Mikuláš Dzurinda a šéfovia štyroch odborných tímov Iveta Radičová, Ivan Mikloš, Lucia Žitňanská a Eugen Jurzyca. Na záver konferencie vystúpi v úlohe líderky ešte raz Radičová.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: SDKU
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poľnohospodárska knižnica má lupu za 5000 eur
<< predchádzajúci článok
AZEN predstaví volebný program a stratégiu

SDKÚ-DS dnes predstaví svoj volebný program - diskusné fórum čitateľov