Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. mája 2019

Šéf OSN odsúdil nenávistné prejavy na interneteNa archívnej snímke uprostred generálny tajomník OSN António Guterres.Zdieľať
Na archívnej snímke uprostred generálny tajomník OSN António Guterres. Foto: TASR/AP
Christchurch 14. mája (TASR) - Generálny tajomník Organizácie Spojených národov António Guterres v utorok počas návštevy Nového Zélandu varoval, že nenávistné prejavy sa na internete šíria ako "ničivý požiar", a sľúbil, že OSN sa postaví na čelo úsilia "uhasiť" tento problém. Píše o tom agentúra AFP.


Guterres navštívil mešitu Al Noor v meste Christchurch a stretol sa s pozostalými po útokoch na dve mešity z 15. marca. Pravicový extrémista vtedy usmrtil 51 ľudí a celý útok nakrúcal na video a vysielal na sociálnej sieti.

"Nenávistné prejavy sa na sociálnych sieťach šíria ako 'ničivý požiar'. Musíme ich zahasiť," povedal portugalský diplomat a dodal, že pre nenávistné prejavy nie je priestor "ani on-line, ani off-line".

Guterres vyzdvihol program svojho osobitného poradcu pre prevenciu genocídy Adama Dienga, zameriavajúci sa na boj proti extrémizmu na internete.

Šéf OSN začal v nedeľu návštevou Nového Zélandu krátke turné po južnom Tichomorí s cieľom zdôrazniť vplyv klimatických zmien a vyjadriť podporu pre moslimskú komunitu v Christchurchi počas moslimského posvätného pôstneho mesiaca ramadán.

"Viem, že neexistujú slová, ktoré by zmiernili rany, smútok a bolesť, ale chcel som sem prísť osobne, aby som šíril lásku, podporu a celkový obdiv," povedal.

Guterres má po návšteve Nového Zélandu absolvovať rozhovory o klimatických otázkach na Fidži, Tuvalu a Vanuatu.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Iránski študenti protestovali proti povinnému noseniu hidžábov
<< predchádzajúci článok
Oslávte 100. výročie vzniku československej meny

Šéf OSN odsúdil nenávistné prejavy na internete - diskusné fórum čitateľov