Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. decembra 2023

Šéf progresívcov sa nebráni debate o zmene volebného systému, podľa Šimečku je však cieľom Fica „zabetónovať sa“ pri moci (video)Debata o vhodnosti volebného systému je legitímna, myslí si predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS)Zdieľať
simecka 676x496 3.12.2023 (SITA.sk) - Debata o vhodnosti volebného systému je legitímna, myslí si predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka.


Ako uviedol v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12, akademickej debate sa nebráni, no myslí si, že ak sa na zmenu volebného systému pripravuje súčasná vláda na čele s Robertom Ficom (Smer-SD), je to s cieľom „zabetónovať sa“ pri moci.

PS to odmieta podporiť a apeluje na ostatné opozičné strany, aby postupovali rovnako a nepomohli mu s tým. „To je ako dávať pyromanovi zápalky,“ komentoval Šimečka. Dodal, že ak chcú strany viac zástupcov regiónov, mali by ich podľa šéfa progresívcov umiestniť na zvoliteľných miestach kandidátnej listiny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Šéf progresívcov sa nebráni debate o zmene volebného systému, podľa Šimečku je však cieľom Fica „zabetónovať sa“ pri moci (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael rozšíril nariadenie evakuácie na juhu Pásma Gazy, do bezpečia poslali obyvateľov piatich štvrtí
<< predchádzajúci článok
Exvicepremiérka Vašáková skončila na poste generálnej riaditeľky plánu obnovy na úrade vlády