Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

12. novembra 2012

Šéf úradu nitrianskeho kraja sa vzdal funkcieRiaditeľ Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja Peter Nagy odchádza na vlastnú žiadosť z funkcie. Na poste oficiálne skončí 31. decembra, v novembri a decembri si bude čerpať zostatok dovolenky za tento ...Zdieľať
kreslo NITRA 12. novembra (WEBNOVINY) - Riaditeľ Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja Peter Nagy odchádza na vlastnú žiadosť z funkcie. Na poste oficiálne skončí 31. decembra, v novembri a decembri si bude čerpať zostatok dovolenky za tento rok.


Do konca roka sa má úrad presťahovať zo súčasných priestorov na Štefánikovej ulici do bývalej budovy colnej správy na Rázusovej ulici. Podľa Nagya jeho odchod sťahovanie neskomplikuje.

„Tak, ako v minulosti počas mojej neprítomnosti, bude zastupovaním riaditeľa poverený zodpovedný zamestnanec úradu. Som si istý, že môj odchod neohrozí pripravované sťahovanie úradu a, samozrejme, ani plnenie ďalších rozpracovaných úloh,“ napísal Nagy vo svojom stanovisku.

K dôvodom svojho odchodu uviedol len toľko, že si ich s predsedom kraja vysvetlil a „prístup oboch strán bol tak ako vždy veľmi korektný.“ Svoje pôsobenie vo funkcii riaditeľa úradu zhodnotil slovami, že niektoré veci sa podarili lepšie a iné horšie.

Nagy šéfoval úradu od roku 2010, bol nominantom Smeru-SD. V máji ho polícia obvinila z machinácií pri verejných obstarávaniach, ktoré súviseli s výstavbou nového sídla úradu kraja. Spolu s ním obvinila aj vtedajšieho podžupana Vladislava B., ktorý sa potom vzdal funkcie, bývalú zamestnankyňu úradu a štyroch podnikateľov.

„Pán Nagy odchádza z funkcie z osobných dôvodov,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca predsedu kraja Stanislav Katrinec s tým, že predseda nemá k Nagyovmu stanovisku viac čo dodať, pretože „opísal skutkový stav veci presne a korektne". Na nového riaditeľa úradu bude vypísané výberové konanie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BBC majú zachrániť radikálne zmeny, Murdoch vracia úder
<< predchádzajúci článok
Obama nechce Palestínu v OSN, potvrdil to Mahmúdovi Abbásovi