Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. novembra 2021

Švajčiari v referende jasne podporili legislatívu, ktorá v krajine zaviedla COVID pasyŠvajčiarski voliči v nedeľňajšom referende jasne podporili legislatívu, ktorá zaviedla COVID pasy umožňujúce ľuďom zúčastňovať sa na verejných podujatiach a zhromaždeniach, len ak sú zaočkovaní ...Zdieľať
gettyimages 1318532125 676x451 28.11.2021 (Webnoviny.sk) - Švajčiarski voliči v nedeľňajšom referende jasne podporili legislatívu, ktorá zaviedla COVID pasy umožňujúce ľuďom zúčastňovať sa na verejných podujatiach a zhromaždeniach, len ak sú zaočkovaní proti koronavírusu alebo sa zotavili z ochorenia COVID-19 alebo majú negatívny výsledok testu.


Podľa konečných výsledkov 62 percent voličov podporilo túto legislatívu, ktorá je už v platnosti.

Referendum o zákone, na základe ktorého vláda zároveň poskytuje miliardy švajčiarskych frankov na pomoc zamestnancom a firmám postihnutým pandémiou, vo Švajčiarsku uskutočnili v čase, keď krajina, podobne ako mnohé iné európske štáty, čelí prudkému rastu počtu infekcií.

Na hlasovaní sa zúčastnilo 65,7 percenta voličov, čo je nezvyčajne vysoká účasť v krajine, v ktorej sa referendum robí niekoľkokrát v roku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Švajčiari v referende jasne podporili legislatívu, ktorá v krajine zaviedla COVID pasy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalí prezidenti Schuster, Gašparovič a Kiska vyzvali občanov Slovenska k očkovaniu proti COVID-19
<< predchádzajúci článok
Slovenskí europoslanci sú z manévrov Ruska pri hraniciach s Ukrajinou znepokojení, považujú ich za provokáciu

Švajčiari v referende jasne podporili legislatívu, ktorá v krajine zaviedla COVID pasy - diskusné fórum čitateľov