Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    V spálni

24. novembra 2011

Sexuálne mýty I.: Vieme, ako riešiť svoje problémyStretnutie novinárov s poprednými odborníkmi z oblasti sexuológie ukázalo, že sexuálne mýty a stereotypy nie sú výnimkou ani v modernej ...Zdieľať
smutny muz BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) - Stretnutie novinárov s poprednými odborníkmi z oblasti sexuológie ukázalo, že sexuálne mýty a stereotypy nie sú výnimkou ani v modernej spoločnosti, a je potrebné o nich hovoriť. Svojimi skúsenosťami z profesionálneho života a často kurióznymi zážitkami z ambulancie to ilustrovali sexuológ Peter Weiss, predsedníčka slovenskej sexuologickej spoločnosti Danica Caisová a sexuológ a urológ Martin Hrivňák..


Mýtus 1: Vieme, ako riešiť svoje problémy

Muži návštevu sexuológa odkladajú roky

Zdá sa, že ľudia dnes nemajú dôvod odmietať návštevu odborníka, keďže informácie o vhodnej liečbe sú ľahko prístupné. Opak je však pravdou.

Podľa Petra Weissa veľké percento mužov vo veku 35 až 60 rokov uvádza, že má problémy v intímnej oblasti, no len pätina z nich sa odváži navštíviť lekára. Danica Caisová dodáva, že väčšina ľudí čaká roky, kým sa k tomu odhodlá, a keď už do ambulancie prídu, je to polovica úspechu. Zaujímavé je, že podľa skúseností trojice sexuológov väčšina lekárov túto debatu tiež neiniciuje, pretože im je nepríjemná.


Výživové doplnky pomôžu asi ako acylpirín

Napriek tomu, že stúpa počet ľudí, ktorí sa odvážia navštíviť odborníka, mnohí sa radšej snažia pomôcť si sami a siahajú po výživových doplnkoch. „Výživové doplnky majú placebo efekt, pomôžu 20 percent ľuďom,“ hovorí Weiss. To znamená, že by im pravdepodobne rovnako pomohol acylpirín. Takáto liečba je však krátkodobá a podľa neho nie je dôvod, prečo užívať neúčinné látky v dobe, keď sú efektívne lieky ľahko dostupné. „Reklama je masívna, muži si radšej kupujú veci z reklamy, aby sa vyhli návšteve odborníka,“ ozrejmuje Martin Hrivňák. Pritom nie je nezvyčajné, že práve erektilná dysfunkcia je len výsledkom vážnejšieho ochorenia, najmä kardiovaskulárneho, a vylúčená nie je ani rakovina prostaty. Muži, ktorí sa rozhodnú nejsť k lekárovi, riskujú, že serióznejší pôvodca ich erektilnej poruchy ostane nediagnostikovaný a bude sa zhoršovať.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Sexuálne mýty III.: Naša predstava o tom, čo je „v norme“ (2. 12. 2011)
 Sexuálne mýty II.: Mylné predstavy o liekoch na potenciu (26. 11. 2011)nasledujúci článok >>
Woody Allen nechápe, prečo jeho vzťahy vyvolali rozruch
<< predchádzajúci článok
Festival NouveauNu