Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

23. novembra 2011

Festival NouveauNuDve noci po sebe v dvoch najväčších slovenských mestách sa uskutoční klubový festival NouveauNu.Zdieľať
Festival NouveauNu Už 1. decembra rozozvučia bratislavský klub KC Dunaj kvalitné zahraničné kapely a zaujímavé hudobné projekty. O deň neskôr festival pokračuje v košickej Tabačke. Prvé decembrové dni sa na NouveauNu pradstavia skupiny Hidden Orchestra zo škótskeho Edinburghu , Clara Luzia z neďalekej Viedne, a Slovensko budú zastupovať prejekty Dynamo Team a Teapot.
Škótske elektronicko-jazzové zoskupenie Hidden Orchestra sa v decembri vráti na Slovensko. Skupina Hidden Orchestra, ktorá predtým pôsobila pod názvom Joe Acheson quartet, vo svojej tvorbe využíva dvoch bubeníkov, ktorých dopĺňa klávesák Poppy Ackroyd a líder Joe Acheson hrajúci sa so samplami. Vlani debutovala albumom Night Walks (2010), ktorý britské BBC Radio 1 označilo ako album mesiaca. Nahrávka vyšla tento rok v januári v špeciálnej edícii ako vinylová platňa. Pred niekoľkými dňami sa skupina prezentovala EP nahrávkou Flight (2011), ktorá obsahuje novú skladbu Flight a remixy kúskov z debutového albumu. Formácia z Edinburghu, ktorá sa tento rok predstavila na 15. ročníku trenčianskeho festivalu Pohoda, vystúpi 1. decembra v bratislavskom KC Dunaj a o deň neskôr v košickej Tabačke s daľšími zaujímavými skupinami.
Rakúska Clara Luzia je meno a sólo projekt niekdajšej členky skupiny “Alalie lilt“, ktorá v roku 2006 začína komponovať vlastnú hudbu s dávkou každodennej poézie. Doprovod jej robia Heidi Dokalik s violončelom, Ines Perschy za bubnami a Max Heuer s klavírom, basou, ukulele a všetkým čo mu príde pod ruky. Carla Luzia má na konte šesť albumov, najnovší „Falling Into Place“ vydala tento rok v lete. „Falling Into Place“ je album plný emócií, logických pochybností a všadeprítomných úvah o živote.
V Bratislave sa na festivale NouveauNu predstaví aj slovenský elektro-popový projekt frontmana skupiny Hudba z Marsu - Dynamo Team a experimentálny projekt hudobníka Tomáša Ferka s názvom Teapot. 

Vsupenky na NouveauNu si zakúpite v predpredaji na www.tixy.sk a www.ticketportal.sk

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sexuálne mýty I.: Vieme, ako riešiť svoje problémy
<< predchádzajúci článok
BARBAKAN TOUR 2011: Multikultúrny festival Barbakan na turné po slovenských a českých mestách.

Festival NouveauNu - diskusné fórum čitateľov