Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

24. novembra 2011

Woody Allen nechápe, prečo jeho vzťahy vyvolali rozruchRežisér Woody Allen stále nechápe, prečo jeho rozchod s herečkou Miou Farrow a následný vzťah s jej adoptívnou dcérou vyvolal obrovský mediálny rozruch. "Verte či neverte, ...Zdieľať
woody allen BRATISLAVA 24. novembra (WEBNVOINY) - Režisér Woody Allen stále nechápe, prečo jeho rozchod s herečkou Miou Farrow a následný vzťah s jej adoptívnou dcérou vyvolal obrovský mediálny rozruch.


"Verte či neverte, nazdával som sa, že nie som na to dosť známy," povedal v biografickom dokumente zo série American Masters televízie PBS. "Každý mal názor na môj súkromný život, ale ja som cítil, že majú na to právo," dodal. Podľa neho mal celý škandál aj pozitívnu stránku. "Podľa všetkého to bol veľmi šťavnatý príbeh. Prestal som ľuďom pripadať úplne nezaujímavý," vtipkoval 75-ročný filmár, ktorý je so Soon-Yi ženatý už 14 rokov.

Po rozchode však Allen prežíval aj ťažké chvíle, keď musel s Farrow na súde bojovať o starostlivosť o deti. Kastingová režisérka Juliet Taylor, ktorá s ním často spolupracuje, dodala, že režisér bol svojej práci oddaný dokonca aj vtedy. "Akoby sa Woody tak bál zlých vecí, ktoré sa mu v živote stávajú, že keď sa prihodilo niečo naozaj zlé, bol na to úplne pripravený," povedala.

Americký komik, režisér, herec a spisovateľ Woody Allen začínal vystúpeniami v nočných kluboch v Greenwich Village a účinkovaním v televízii.

Režisér, ktorý vo svojich filmoch mnohokrát i sám účinkuje, má na svojom konte 18 nominácií na Oscara a ďalšie tri ceny americkej Akadémie filmových umení a vied získal - v roku 1978 za réžiu a pôvodný scenár filmu Annie Hall (1977) a v roku 1987 za pôvodný scenár snímky Hana a jej sestry (1986).

Známe sú aj jeho filmy Manhattan (1979), Purpurová ruža z Káhiry (1985), Zločiny a poklesky (1989), Manželia a manželky (1992), Tajomná vražda na Manhattane (1993), Výstrely na Broadwayi (1994), Mocná Afrodité (1995), Všetci hovoria: Milujem ťa (1996), Pozor na Harryho! (1997), Celebrity (1998), Darebáčkovia (2000), Prekliatie žltozeleného škorpióna (2001), Melinda a Melinda (2004), Match Point - Hra osudu (2005), Vicky Cristina Barcelona (2008), Užívaj si, ako sa len dá! (2009) či romantická komédia Poznáš muža svojich snov (2010).

Jeho najnovší film, romantická komédia s prvkami fantasy Polnoc v Paríži (2011), bola otváracou snímkou 64. ročníka Medzinárodného filmového festivalu v Cannes.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľkí herci CD pre deti pokrstili detským šampanským
<< predchádzajúci článok
Sexuálne mýty I.: Vieme, ako riešiť svoje problémy

Woody Allen nechápe, prečo jeho vzťahy vyvolali rozruch - diskusné fórum čitateľov