Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. januára 2021

SHMÚ varuje pred nízkymi teplotami, pozor aj na snehové závejeVýstraha prvého stupňa pred nízkymi teplotami platí až do soboty.Zdieľať
SHMÚ varuje pred nízkymi teplotami, pozor aj na snehové záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje, že počas piatka bude v niektorých okresoch Slovenska fúkať vietor na horách. Najmä v severnej časti krajiny bude mrznúť a objaviť sa môžu aj snehové jazyky a záveje. Informujú o tom meteorológovia na svojom webe.


V okresoch Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Banská Bystrica a Brezno platí v piatok v ranných hodinách výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách. "Na horách nad pásmom lesa sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne v priemere okolo 70 kilometrov za hodinu a krátkodobo v nárazoch rýchlosť 110 až 120 kilometrov za hodinu," tvrdia meteorológovia.

SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa aj pred tvorbou snehových jazykov a závejov. Platí pre niektoré okresy v Banskobystrickom, Trenčianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji. "Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity," upozorňuje SHMÚ. Výstraha platí do 20.00 h.

Výstraha prvého stupňa pred nízkymi teplotami platí od 22.00 h až do soboty (16. 1.) do 9.00 h. Vzťahuje sa na niektoré okresy v Banskobystrickom, Prešovskom a Žilinskom kraji. V týchto lokalitách sa očakáva ojedinele dosiahnutie minimálnej teploty mínus 15 až mínus 20 stupňov Celzia.

Hydrologická výstraha prvého stupňa pred vznikom povodne naďalej platí pre okres Michalovce.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pobočky Slovenskej pošty budú zatvorené ďalšie dva víkendy po sebe, nedoručia vám ani noviny
<< predchádzajúci článok
WHO kritizovala nespravodlivé prerozdelenie vakcín vo svete

SHMÚ varuje pred nízkymi teplotami, pozor aj na snehové záveje - diskusné fórum čitateľov