Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. septembra 2020

Šírenie koronavírusu v Európe ukazuje na potrebu koordinácie krokov na európskej úrovni, tvrdí BeňováPlénum Európskeho parlamentu (EP) sa bude na dnešnom zasadnutí zaoberaťZdieľať
benova 676x451 15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Plénum Európskeho parlamentu (EP) sa bude na dnešnom zasadnutí zaoberať koronavírusom. Súčasný stav šírenia vírusu COVID-19 v Európe ukazuje na potrebu ďalšieho rozvoja spolupráce a koordinácie krokov na európskej úrovni.


Harmonizácia by sa mala týkať posudzovania zdravotných rizík, získavania a spracúvania dát v súvislosti s pandémiou, ale aj testovania. V tlačovej správe o tom informovala europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD).

EK by mala vypracovať spoločnú metodiku


Návrh spoločnej metodiky slúžiacej na vyhodnocovanie rizík súvisiacich s pandémiou vírusu COVID-19 by mala podľa Beňovej vypracovať Európska komisia (EK).

Členské štáty by následne mohli prijímať opatrenia súvisiace so zamedzením rizika ďalšieho šírenia koronavírusu, vrátane prípadného zavádzania hraničných kontrol, na základe rovnakých kritérií.

„Harmonizácia v tejto oblasti momentálne chýba, čo v istej miere skresľuje samotný obraz šírenia vírusu v Európe,“ pripomenula europoslankyňa.

Spoločný európsky trh je nutné posilňovať


Doterajšie dopady krízy spôsobenej vírusom COVID-19 zároveň preukázali nutnosť ďalšieho posilňovania fungovania spoločného európskeho trhu.

„Týka sa to podpory existujúcich dodávateľsko-odberateľských reťazcov, ale aj efektívnejšej ochrany spotrebiteľa, a to predovšetkým v on-line priestore,“ uzavrela Beňová.


Zdroj: Webnoviny.sk - Šírenie koronavírusu v Európe ukazuje na potrebu koordinácie krokov na európskej úrovni, tvrdí Beňová © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri vyšetrovaní smrti Chovanca musí polícia vypočuť aj slovenských svedkov, žiadajú europoslanci
<< predchádzajúci článok
Hurikán Paulette zasiahol Bermudy, odniesli si to len stromy a elektrické vedenie (video)

Šírenie koronavírusu v Európe ukazuje na potrebu koordinácie krokov na európskej úrovni, tvrdí Beňová - diskusné fórum čitateľov