Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. marca 2013

Situácia na cestách sa zhoršuje, pozrite si obmedzeniaMeteorológovia vydali na piatok výstrahu druhého stupňa. Diaľnica D1 je smerom z Bratislavy do Trnavy je už prejazdná.Zdieľať
Situácia na cestách sa zhoršuje, pozrite si obmedzenia Sneženie, vietor ako i snehové jazyky a záveje môžu komplikovať dopravu na celom Slovensku s výnimkou Bratislavského a Trnavského kraja.


Vyplýva to z meteorologickej výstrahy, ktorú dnes o 9:25 vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) s platnosťou do poludnia, prípadne až podvečerných hodín.

Na sneženie vydali meteorológovia druhý stupeň výstrahy v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom a Žilinskom kraji. V Nitrianskom a v Prešovskom platí pre sneženie prvý stupeň výstrahy.

Situáciu môžu vo všetkých krajoch s výnimkou Nitrianskeho komplikovať snehové jazyky a záveje. V Banskobystrickom, Prešovskom a v Žilinskom kraji meteorológovia navyše očakávajú miestami v nárazoch silný vietor. Pre vietor aj pre vytváranie snehových závejov a jazykov vydal SHMÚ výstrahy prvého stupňa. Vodiči a aj chodci by mali byť viac opatrní.


Na D1 sa zrazilo 46 áut

Zlé počasie dnes doobeda spôsobilo na diaľnici 18 škodových udalostí a dve dopravné nehody, pri ktorých sa ľahko zranili tri osoby. "Spolu sa zrazilo 46 áut. Hlavnou príčinou bolo to, že vodiči nedodržali bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami a neprispôsobili rýchlosť jazdy okolnostiam," informovala ďalej trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Polícia preto vyzýva vodičov, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky a jazdili s ohľadom aj na počasie.

V okolí odpočívadla Zeleneč sa doobeda stala hromadná dopravná nehoda a diaľnica bola od Senca po Trnavu neprejazdná. Polícia odkláňala dopravu na starú seneckú cestu. V smere na hlavné mesto bola diaľnica prejazdná.


Slovenská správa ciest informuje:
*
Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je mokrý, okrem úsekov D1 Nové Mesto nad Váhom - Ilava, Važec - Bôrik a R1 Nitra - Tekovské Nemce, Žiar nad Hronom - Banská Bystrica, kde je miestami vrstva čerstvého až kašovitého snehu do 3 cm.

* Všetky cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je mokrý alebo pokrytý vrstvou čerstvého prípadne kašovitého až utlačeného snehu do 3 - 5 cm, v horských oblastiach miestami až do 10 cm, na krajnom východe sú cesty mokré.

* Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je pokrytý vrstvou čerstvého prípadne kašovitého až utlačeného snehu do 3 cm, HP Kremnické Bane, Veľké Pole, Cukmantel, Homôlka, Skýcov, Grajnár, Súľová a Šutovce do 5 - 10 cm. HP Biela Hora, Pusté Pole, Soroška, Ďurďošík a Dargov majú povrch vozoviek mokrý.


Upozornenie pre vodičov:
* Diaľnica D1 v úseku v smere Bratislava - Trnava je otvorená pre všetku dopravu.

* Horské priechody Donovaly a Veľké Pole sú pre nákladnú dopravu nad 10 m pre husté sneženie uzavreté.

* Cesta I/50 Nová Lehota - Šášovské Podhradie a cesta I/14 v okrese Turčianske Teplice sú prejazdné pre vozidlá nad 10 m len so snehovými reťazami.

* Z dôvodu silného sneženia je znížená dohľadnosť do 100 m v okolí Partizánskeho, Nitrianskeho Pravna, Zálužia, Hronského Beňadiku, Žarnovice, Hronskej Breznice, Dobrej Nivy, Banskej Bystrice, Sedla Besník, Turne nad Bodvou, Ďurďošíka a Dargova.

* Cesta III/06518 v úseku Banská Štiavnica po kríž. SkY centrum je pre husté sneženie uzavretá pre všetky vozidlá. Premávku riadi Dopravná polícia a cesta je uzavretá do odvolania.

* Vplyvom silného nárazového vetra a sneženia sa na ceste II/501 Rohožník - Plavecký Mikuláš vytvárajú snehové jazyky a záveje.

* Na ceste I/2 na nadjazde nad diaľnicou D2 pri Zohore a pri čerpacej stanici Jurki je osadené dopravné značenie "Iné nebezpečenstvo" z dôvodu nebezpečných výtlkov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cyprus nemá v úmysle opustiť eurozónu, experimentom sa vyhne
<< predchádzajúci článok
Toto sú tajné plány útoku na USA, Kim aktivoval rakety