Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. marca 2013

Toto sú tajné plány útoku na USA, Kim aktivoval raketySeverokórejský líder Kim Čong-un v piatok nariadil pripraviť rakety na útok na územie USA a ich vojenské základne. Stalo sa tak na nočnom stretnutí s najvyššími armádnymi veliteľmi, s ...Zdieľať
 Plán KĽDR, ako zaútočia na Spojené štáty.SOUL 29. marca  - Severokórejský líder Kim Čong-un v piatok nariadil pripraviť rakety na útok na územie USA a ich vojenské základne.


Stalo sa tak na nočnom stretnutí s najvyššími armádnymi veliteľmi, s ktorými diskutoval krátko po tom, ako nad územím znepriatelenej Južnej Kórey preleteli dva americké bombardéry schopné niesť jadrový materiál.

Severokórejské štátne médiá priniesli Kimove vyjadrenia, v ktorých to označil za "ľahkovážnu provokáciu", ktorá núti krajinu k "nemilosrdnému útoku na americké územie, základne v Tichomorí a Južnej Kórei".

Ako skonštatoval, "nastal čas si vyrovnať účty s americkými imperialistami, ktorí chcú jadrovú vojnu za každú cenu".

Nočné rokovanie Kima Čong-una so severokórejskými generálmi odhalilo tajné plány útoku na USA. <span class=Zdroj: nknews.org" vspace="5" align="middle" width="580" height="410" src="https://www.24hod.sk/files/kim-cong-un.jpg" / />
Nočné rokovanie Kima Čong-una so severokórejskými generálmi odhalilo tajné plány útoku na USA. Zdroj: nknews.org

Zvýšenú aktivitu na severokórejských raketových základniach potvrdila aj juhokórejská armáda. Strategické raketové jednotky a delostrelectvo sú v bojovej pohotovosti a namierené na americké vojenské základne na Guame, Havaji a na území USA od utorka.

Spojené štáty vyslali do Južnej Kórey v rámci špeciálnej výcvikovej misie bombardéry schopné niesť jadrový arzenál. Dôvodom ich súčasného použitia v období napätých vzťahov v regióne je snaha odradiť režim v Severnej Kórei od ďalších provokácií.

Kim Čong-un chce svojmu ľudu dokázať, že je vojnový líder.<span class=Zdroj: nknews.org" vspace="5" align="middle" width="580" height="410" src="https://www.24hod.sk/files/severna-korea.jpg" / />
Kim Čong-un chce svojmu ľudu dokázať, že je vojnový líder.Zdroj: nknews.org


Provokačné výroky odzrkadľujú stúpajúce napätie na Kórejskom polostrove, kde sa obe strany vzájomne obviňujú z provokácií a organizujú vojenské cvičenia. Sever navyše po sprísnení sankcií zo strany OSN vypovedal zmluvu o prímerí, ktoré fakticky ukončilo Kórejskú vojnu v 50. rokoch minulého storočia, a opakovane hrozí útokmi na základne USA v Japonsku a na Guame.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Situácia na cestách sa zhoršuje, pozrite si obmedzenia
<< predchádzajúci článok
Falošný diablov advokát dostal 14 rokov