Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. mája 2020

Slováci spoznali súperov na MS v hokeji 2021, budú hrať v základnej A-skupineSlovenskí hokejisti si tento rok na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku z dôvodu pandémie koronavírusu nezahrali, ale zato už poznajú súperov na ...Zdieľať
ms v hokeji do 20 rokov stvrtfinale rusko slovensko 676x444 20.5.2020  - Slovenskí hokejisti si tento rok na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku z dôvodu pandémie koronavírusu nezahrali, ale zato už poznajú súperov na budúcoročnom šampionáte v Bielorusku a Lotyšsku. Slováci sa tam v A-skupine v bieloruskom Minsku stretnú s Rusmi, Švédmi, Čechmi, Švajčiarmi, Dánmi a hráčmi Veľkej Británie.

Vášeň nepozná hraniceVyše 15-tisícová Minsk Arena bude hlavným dejiskom MS 2021 a okrem zápasov v A-skupine bude hostiť aj dva štvrťfinálové duely, oba semifinále a tiež zápasy o medaily. V B-skupine v lotyšskej Rige sa okrem domácich hokejistov predstavia Kanaďania, Američania, Fíni, Nemci, Nóri, Kazachovia a Taliani.

V Rige sa uskutočnia aj dva štvrťfinálové duely. Rozhodla o tom Rada IIHF v špeciálnom režime na základe konferenčného hovoru. Turnaj odohrajú 7.- 23. mája 2021 pod sloganom "Vášeň nepozná hranice." Informuje o tom oficiálna webstránka IIHF.

Slovensko je v Top 10


Nasadenie tímov do skupín sa udialo v súlade s pravidlami Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), ktoré vychádzajú z aktuálneho renkingu krajín združených v IIHF a tiež na základe výsledkov na svetových šampionátoch a olympijských hrách v posledných štyroch rokoch. Organizátori čoskoro vypracujú aj časový rozpis jednotlivých zápasov. Informácie o predaji vstupeniek a ďalších novinkách ohľadom MS 2021 prídu na rad neskôr rovnako ako aj vytvorenie špeciálnej webovej stránky.

"Slovenskej hokejovej reprezentácii v renkingu IIHF aktuálne patrí deviata priečka s 2835 bodmi, na čele je Kanada s 3470. V rebríčku sú započítané aj body za MS 2020. Hoci sa neuskutočnili, pri bodovacom systéme do renkingu nemohla IIHF svojim členským federáciám pripísať nuly. Preto vzala do úvahy nasadenie do jednotlivých turnajov v rámci svetových šampionátov na rok 2020 a na jeho základe pridelila body. Napríklad Fíni si vďaka tomuto kroku o dve priečky prilepšili a aktuálne sú tretí, Švédi o dve pozície klesli na štvrté miesto, Američania rovnako o dve na šieste. Slováci poskočili z desiatej pozície na deviatu," vysvetlil oficiálny web SZĽH hockeyslovakia.sk.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci spoznali súperov na MS v hokeji 2021, budú hrať v základnej A-skupine © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dohrá sa sezóna prestížnej NHL? Zvažujú viaceré riešenie, ale hráči sú za jej ukončenie
<< predchádzajúci článok
Manchester United zameral svoju pozornosť na Milana Škriniara, získať by ho chcel už v lete

Slováci spoznali súperov na MS v hokeji 2021, budú hrať v základnej A-skupine - diskusné fórum čitateľov