Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. apríla 2024

Slováci vyzbierali na muníciu pre Ukrajinu už tri milióny a podľa SaS ukázali, že Ficova vláda ich nereprezentuje (video)Zbierka Munícia pre Ukrajinu v pondelok ráno prekonala hranicu troch miliónov eur. Slováci tým jasne ukázali, že Ficova vláda ich nereprezentuje. ...Zdieľať
36 676x451 22.4.2024 (SITA.sk) - Zbierka Munícia pre Ukrajinu v pondelok ráno prekonala hranicu troch miliónov eur. Slováci tým jasne ukázali, že Ficova vláda ich nereprezentuje. Povedal to v pondelok na tlačovej besede predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Branislav Gröhling.


Podľa neho obyvatelia Slovenska vedia, že je správne pomáhať slabším a postaviť sa na odpor agresorovi. Pomáhajú tým nielen našim susedom, ale aj nám samotným.

Slovensko môže mať na hranici agresora


„Ak sa Ukrajina neubráni, tak Slovensko naozaj môže mať na hraniciach agresora, ktorý môže zaútočiť potom aj na nás. Vláda tento fakt stále ohýba a stáva sa hlásnou trúbou prokremeľskej propagandy,“ povedal Gröhling. Ficova vláda sa podľa neho dostala k moci práve zneužívaním témy vojny na Ukrajine a aj v nedávnych prezidentských voľbách strašila vojnou.

„Pán Fico, vy nemáte nárok hovoriť v mene všetkých Slovákov, ale ani v mene tých, ktorí vás volili, pretože ste ich oklamali, že nebudete posielať zbrane na Ukrajinu a potom ste to schválili a posielate ich iným spôsobom,“ adresoval Gröhling premiérovi s tým, že Ficova vláda dnes vyváža zbrane na Ukrajinu cez súkromné firmy.

Ukrajinci majú nedostatok munície


Generál Pavel Macko, ktorý je predsedom mimoparlamentnej strany ODS, poukázal na to, že v posledných týždňoch bolo na bojisku jasne vidieť dôsledky zaostávajúcej pomoci Ukrajine. Ukrajinci nemajú dosť rakiet a Rusi ešte zintenzívnili bombardovanie nechránených miest a energetickej infraštruktúry.

„Takže sa nepotvrdilo to, čo tu tvrdí vládna koalícia, že prestaňme dodávať zbrane a bude mier. Stal sa presný opak – Rusko vystupňovalo agresiu,“ povedal Macko. Dodal, že ho šokovala reakcia podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD), ktorý ostro kritizoval schválenú pomoc pre Ukrajinu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


„Chcem pripomenúť pánovi podpredsedovi aj jeho podporovateľom, že Sovietsky zväz sa po pár mesiacoch vojny bránil tesne pred bránami Moskvy a bez zahraničnej pomoci by padol. Napriek tomu vtedy neutrálne Spojené štáty pomáhali Sovietskemu zväzu aj ostatným krajinám,“ uviedol Macko.

NATO bolo najlepšie rozhodnutie


Za svetlo na konci tunela označil to, že premiér Robert Fico (Smer-SD) nakoniec podpísal s Ukrajinou zmluvu, uznal platnosť ukrajinských hraníc a tiež právo na integráciu Ukrajiny do Európskej únie.

„Rovnako aj Robert Kaliňák uznal, že obranná zmluva o spolupráci s USA je dobrá a Spojené štáty sú férové. Rovnako ako pán Blaha pochválil, že to, že sme v NATO, bolo to najlepšie rozhodnutie,“ poukázal Macko.


Zdroj: SITA.sk - Slováci vyzbierali na muníciu pre Ukrajinu už tri milióny a podľa SaS ukázali, že Ficova vláda ich nereprezentuje (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rada vlády SR pre regionálny rozvoj a politiku súdržnosti EÚ má za sebou prvé stretnutie, informoval minister Raši (video)
<< predchádzajúci článok
Zrážku s kamiónom na ceste I/59 neprežil 34-ročný vodič, z neznámych príčin prešiel do protismeru (foto)