Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

04. augusta 2020

Slovenská hokejová „dvadsiatka“ má po zápasoch v Česku ďalšieho pozitívneho na koronavírusV tíme slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov testy odhalili ďalšiu osobu s ochorením COVID-19. Informáciu priniesol Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). "Máme k dispozícii ...Zdieľať
world_juniors_kazakhstan_slovakia_hockey_06610 f732e021a83f45e28eba1a67585e7778 676x455 4.8.2020 (Webnoviny.sk) - V tíme slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov testy odhalili ďalšiu osobu s ochorením COVID-19. Informáciu priniesol Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).


"Máme k dispozícii výsledky testov na prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2 v tele 32 z 33 členov slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov. Spolu 30 testov bolo negatívnych, dvaja členovia tímu mali pozitívny výsledok testu na koronavírus, na výsledok posledného člena tímu čakáme a budeme o ňom informovať. Stále platí, že celý tím zostáva v domácej karanténe," informuje zväz.

Členovia slovenskej "dvadsiatky" sa pravdepodobne nakazili koronavírusom v Brne, kde v druhej polovici júla odohrali tri prípravné zápasy proti domácim rovesníkom a vo všetkých prehrali (2:6, 0:4 a 1:3).

Iba deň po poslednom súboji česká strana potvrdila výskyt ochorenia COVID-19 u troch hráčov svojho tímu, v závere minulého týždňa ich bol už dvojciferný počet.

Slovenský tím bezprostredne po správe o nákaze u súpera putoval do izolácie a zostáva v nej naďalej.

Prvý pozitívny test mal člen slovenského výberu už počas minulého týždňa, v utorok SZĽH potvrdil druhú osobu s koronavírusom. Mená ani pozície nakazených zväz nešpecifikoval.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská hokejová „dvadsiatka“ má po zápasoch v Česku ďalšieho pozitívneho na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dúbravka mal v Premier League najviac zákrokov, je vraj najlepší od čias známeho Íra Givena
<< predchádzajúci článok
HC Slovan Bratislava angažoval ďalších dvoch Kanaďanov, v minulej sezóne hrali vo Švédsku

Slovenská hokejová „dvadsiatka“ má po zápasoch v Česku ďalšieho pozitívneho na koronavírus - diskusné fórum čitateľov