Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

21. januára 2021

Slovenská národná galéria uvádza novú virtuálnu prehliadku Filla – FullaDiela, pri ktorých sa nachádza digitálny záznam, sú vo virtuálnej prehliadke prepojené s portálom Webumenia.sk.Zdieľať
Slovenská národná galéria uvádza novú virtuálnu prehliadku Filla – Fulla

Slovenská národná galéria ostáva aj naďalej pre pandémiu nového koronavírusu zatvorená, svojich priaznivcov však pozýva na online podujatia. Novinkou je virtuálna prehliadka výstavy Filla – Fulla: Osud umělce / Osud umelca.


Výstava z roku 2018 venovaná dvom klasikom českého a slovenského moderného umenia – Emilovi Fillovi a Ľudovítovi Fullovi je dostupná online v audiosprievode kurátorky výstavy Kataríny Bajcurovej.

„Môžete sa prejsť celou výstavou od začiatku do konca alebo si vybrať konkrétnu miestnosť či dielo, ktoré vás najviac zaujme," uviedla pre TASR manažérka pre publicitu SNG Klára Hudáková k výstave, ktorá prezentuje autorov patriacich k najvýznamnejším postavám českého a slovenského umenia 20. storočia a to, ako Filla a Fulla otvárali svojim dielom výtvarnému umeniu nové a radikálne vývojové cesty.

„Bonusom sú samostatné audio vstupy k dvom najvýraznejším dielam autorov – Pieseň a práca (Fulla) a Kde dvanásť kľúčov od dverí (Filla)," dodala Hudáková.

Ďalej poznamenala, že po prehliadke majú priaznivci umenia možnosť aj prehodiť zopár slov s Fullom a Fillom v zaujímavom a vtipnom chate na https:fillafulla.sng.sk/chat/. Aplikácia, ktorú vyvinuli v lab.SNG, približuje životné príbehy týchto dvoch umelcov formou interaktívneho rozhovoru. Chat dopĺňajú ukážky z tvorby autorov a archívne materiály.

Virtuálnu prehliadku výstavy pripravilo oddelenie digitálnych technológií SNG. O zvukovú produkciu sa postaral Martin Králik – Soundline studio. Diela, pri ktorých sa nachádza digitálny záznam, sú vo virtuálnej prehliadke prepojené s portálom Webumenia.sk. Výstava je dostupná na webovej stránke https://fillafulla.sng.sk/panorama/.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Slováci ako šialení nakupovali v Lidli respirátory! Nejaké opatrenia ako by neexistovali
<< predchádzajúci článok
Barbora Poláková a Dan Bárta naspievali uspávanku Domů

Slovenská národná galéria uvádza novú virtuálnu prehliadku Filla – Fulla - diskusné fórum čitateľov