08. februára 2020

Slovenská „osemnástka“ zdolala Švajčiarov a dosiahla celkové prvenstvo na Turnaji Vlada Dzurillu

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prešla bez zaváhania Turnajom Vlada Dzurillu v Piešťanoch a ...

hlinka_gretzky_cup_hockey_90023 73cf528c4c614121a25058fb5eaca4ec 676x451 8.2.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prešla bez zaváhania Turnajom Vlada Dzurillu v Piešťanoch a po troch trojbodových víťazstvách suverénne ovládla tradičné mládežnícke podujatie.

Zverenci Ivana Feneša po triumfoch nad rovesníkmi z Nemecka a Bieloruska nezakopli ani proti Švajčiarom, ktorých zdolali v sobotu 3:1 po góloch Šimona Nemca, Michala Jasenca a Jakuba Šimka.

Úspešné turnajové zápasy

Mladí Slováci začali úspešnú púť turnajom vo štvrtok tesným víťazstvom nad Nemcami 2:1, ktoré zaradili gólmi Roman Faith so Samuelom Kňažkom.

V piatok sa do polovice stretnutia trápili s Bielorusmi, s ktorými prehrávali 0:1, no troma presnými zásahmi v rozpätí necelých piatich minútach zlomili odpor súpera. Postupne sa presadili Juraj Slafkovský, Samuel Kňažko, Gabriel Olejník a štvrtý gól pridal v úvode tretej tretiny opäť Slafkovský.

V záverečnom dueli na turnaji bol až do 43. minúty stav stretnutia so Švajčiarmi vyrovnaný, ale Jasenec so Šimkom nasmerovali Slovákov za tretím víťazstvom.

Pokus o návrat medzi elitu

Slovenská "osemnástka" absolvovala v Piešťanoch poslednú turnajovú previerku pred aprílovým vrcholom sezóny v podobe majstrovstiev sveta A-skupiny I. divízie, ktoré sa uskutočnia v Spišskej Novej Vsi.

Mužstvo vedené trénerom Fenešom sa pokúsi v konkurencii Dánska, Francúzska, Japonska, Kazachstanu a Nórska o návrat medzi svetovú elitu.

Konečná tabuľka Turnaja Vlada Dzurillu:

1. Slovensko 3 3 0 0 0 9:3 9
2. Bielorusko 3 2 0 0 1 10:7 6
3. Švajčiarsko 3 1 0 0 2 6:7 3
4. Nemecko 3 0 0 0 3 1:9 0

Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská „osemnástka“ zdolala Švajčiarov a dosiahla celkové prvenstvo na Turnaji Vlada Dzurillu © SITA Všetky práva vyhradené.

Watsonová povolila Šramkovej iba päť gemov, Britky tak vo Fed Cupe znížili na 1:2
Kužmová odohrala vo Fed Cupe jeden z jej najťažších zápasov, pre chorobu skoro nenastúpila