Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

30. januára 2021

Slovenská pošta vydala známku s portrétom Ladislava Grosmana, ktorá zachytáva aj scénu z jeho filmuSlovenská pošta vydala poštovú známku s portrétom slovenského scenáristuZdieľať
slovenska posta 676x522 30.1.2021  - Slovenská pošta vydala poštovú známku s portrétom slovenského scenáristu Ladislava Grosmana. Na známke je tiež vyobrazená scéna z filmu Obchod na Korze a soška Oskara, ktorú film získal v roku 1966.


Známka „Osobnosti: Ladislav Grosman (1921 – 1981)“ má nominálnu hodnotu jedno euro a rozmery vrátane perforácie 26,5 a 33,9 milimetrov. Vychádza vo forme tlačového listu s 50 známkami a technikou ofsetu ju vytlačila spoločnosť Tiskárna Hradištko. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Súčasne s poštovou známkou vychádza obálka prvého dňa s pečiatkou FDC s dátumom 29. 1. 2021 a domicilom mesta Humenné. Motívom prítlače FDC obálky je kompozícia gombíkov a zatváracích špendlíkov, ktorá zobrazuje Dávidovu hviezdu.

Motívom pečiatky je gombík ako symbol galantérie Obchodu na korze, ktorý bol predmetom arizácie a ktorý aj symbolicky spečatil osud filmovej postavy Tona Brtku. FDC vytlačila technikou ofsetu spoločnosť BB Print. Autorkou výtvarného návrhu poštovej známky, FDC a FDC pečiatky je Natália Ložeková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Slovenská pošta vydala známku s portrétom Ladislava Grosmana, ktorá zachytáva aj scénu z jeho filmu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Akné vyhojí repík, zelený čaj, žihľava či skorocel
<< predchádzajúci článok
Ruský spravodajský portál našiel v údajnom Putinovom paláci samý betón

Slovenská pošta vydala známku s portrétom Ladislava Grosmana, ktorá zachytáva aj scénu z jeho filmu - diskusné fórum čitateľov