Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. mája 2022

Slovenskí europoslanci zavarili Ficovi v Bruseli, Socialistov a Demokratov vyzvali na vylúčenie Smeru z frakcieViacerí slovenskí poslanci Európskeho parlamentu (EP) žiadajú frakciu Socialistov a Demokratov (S/D), aby spomedzi svojich členov vyradila stranuZdieľať
smer 676x390 2.5.2022 (Webnoviny.sk) - Viacerí slovenskí poslanci Európskeho parlamentu (EP) žiadajú frakciu Socialistov a Demokratov (S/D), aby spomedzi svojich členov vyradila stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

Fico a Kaliňák zneužívali svoju moc


Dôvodom je vznesené obvinenie zo závažného trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej organizovanej skupiny voči predsedovi strany Robertovi Ficovi a exministrovi vnútra za stranu Smer-SD Robertovi Kaliňákovi.

V tlačovej správe o tom informovala europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (RE). Pod výzvu sa podpísali aj Michal Šimečka (PS/RE), Martin Hojsík (PS/RE), Michal Wiezik (PS/RE), Ivan Štefanec (KDH/EPP), Miriam Lexmann (KDH/EPP), Peter Pollák (OľaNO/EPP) a Vladimír Bilčík (Spolu/EPP).

Europoslanci konštatujú, že informácie o údajnej činnosti organizovanej skupiny okolo šéfa Smeru začali vychádzať na povrch počas vyšetrovania vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka.

„Podľa obvinenia vzneseného vyšetrovateľom sa organizovaná skupina založená politickými špičkami Smeru-SD mala dopustiť činností vedúcich k nedemokratickému ovplyvňovaniu politického súboja na SR, k politickej, ale aj trestno-právnej diskreditácii politických oponentov Smeru-SD, k čomu boli zneužité oficiálne štátne orgány a pri čom Robert Fico ako premiér a Robert Kaliňák ako minister vnútra prekročili právomoci verejných činiteľov,“ uvádzajú europoslanci v liste.

Ficove hoaxy a dezinformácie


Europoslancom vadí aj to, že Robert Fico pravidelne zavádza a šíri hoaxy napríklad o fašizme na Ukrajine a o vražde novinára a jeho priateľky na Slovensku.

Vyčítajú mu, že počas prejavu plného hoaxov v nedeľu (1. mája) po jeho boku na zhromaždení organizovaného stranou stála aj europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD/S/D).

„Vyzývame vás týmto na prehodnotenie členstva Smeru-SD vo vašej politickej skupine, nakoľko ich postoje sú nezlučiteľné s princípmi a s hodnotami, ktoré dlhodobo, nielen v čase hroznej vojny na Ukrajine, prezentuje vaša politická frakcia. Veríme, že je vo vašom záujme bojovať proti šíreniu dezinformácií a hoaxov, a že nedovolíte, aby ich šírili práve vaši členovia,“ uzavreli poslanci v liste vedeniu frakcie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí europoslanci zavarili Ficovi v Bruseli, Socialistov a Demokratov vyzvali na vylúčenie Smeru z frakcie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Marian Kotleba bude naďalej šéfovať ĽSNS, na sneme strany získal jednohlasnú podporu delegátov
<< predchádzajúci článok
Parlament rieši väzbu pre Fica, rozprava sa naťahuje a Smer-SD chce schôdzu prerušiť (video)