11. novembra 2023

Slovenskí hokejisti prehrali s Dánskom 3:4 vo svojom druhom zápase na Nemeckom pohári 2023

Zverenci Craiga Ramsayho majú aj napriek prehre stále šancu na turnajový triumf.

Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom druhom zápase na Nemeckom pohári 2023. Po triumfe 7:1 nad Rakúskom podľahli v sobotu v Landshute Dánsku 3:4. Góly Slovákov strelili Lukáš Cingel, Oliver Okuliar a Miloš Roman.

Zverenci Craiga Ramsayho majú aj napriek prehre stále šancu na turnajový triumf, v nedeľu ich od 14.30 h čaká výber domáceho Nemecka.

Dáni mali prvú šancu v zápase, Tomek výborne zasiahol betónom. Slováci odpovedali strelou Hrehorčáka, ale aj dánsky brankár predviedol úspešný zákrok. V 9. minúte však po chybe slovenskej obrany otvoril skóre Blichfeld. Od tej chvíle sa Ramsayho zverenci snažili vyrovnať, ale Dáni dobre bránili a rozohrávku súpera narúšali vysokým forčekingom. V 17. minúte sa im podarila ďalšia akcia, po ktorej uzavrel skóre prvej tretiny Wejse.

Severania mali lepší vstup aj do druhej tretiny. Po faule Pauloviča zužitkoval početnú výhodu Aagaard a dostal svoj tím už do trojgólového vedenia. Najväčší problém robil Slovákom prechod do útoku, chýbala im aj kreativita v ofenzíve. V polovici zápasu však dostali k dispozícii skrátenú presilovku o dvoch hráčov, ktorú využil po presnej strele Cingel. Ten istý hráč potom nastrelil v pokračujúcej presilovke hornú žŕdku. Do konca druhej tretiny mali slovenskí hokejisti prevahu, ale viac gólov už nedali.

V tretej časti hry pokračovala prevaha Slovákov, ale narážali na skonsolidovanú defenzívu Dánov. Napriek tomu sa im niekoľkokrát podarilo dostať do šancí, no brankár Seldrup držal severanov nad vodou. V 54. minúte sa presadil Koch, na tento zásah vzápätí zareagoval Okuliar. Pred bránkou Dánska sa necelých 5 minút pred koncom strhla šarvátka, po ktorej hrali slovenskí reprezentanti v prevahe šiesti proti trom a potom šiesti proti štyrom. Po góle Romana na 3:4 hrali v závere ďalšiu presilovku a vzápätí aj bez brankára, ale vyrovnať už nedokázali.

Hlasy po zápase:

Peter Frühauf, asistent trénera SR: "Zaostávali sme hlavne v prvej polovici zápasu. Úprimne, Dáni nemali vydarený prvý zápas a hovorili sme hráčom, že to budú chcieť odčiniť. Vybehli na nás, mali prevahu v súbojoch a vyrážali do rýchlych brejkov. To chalanov trochu prekvapilo. Ale zápas nám veľa ukázal a v závere hráči ukázali, že sa chceli pobiť o výsledok. Chýbala jedna presná strela."

Miloš Roman, strelec gólu SR: "Dáni mali lepší štart do zápasu, boli agresívnejší, boli sme o krok pozadu. Urobili si náskok a to sa ťažko doháňa. Ale bojovali sme do poslednej minúty. Škoda, že sa nepodarilo dostať duel do predĺženia."

Lukáš Cingel, strelec gólu SR: "Dáni boli silnejší v súbojoch. Veľmi sme si nepomáhali, keď nás prečíslili to bolo vidieť. Som rád, že sme to nezabalili a snažili sme sa so zápasom niečo urobiť. Ale energiu, ktorú sme mali na konci, tá nám chýbala na začiatku."

Peter Čerešňák, v zápase 0+3: "Prehrávali sme súboje. V tomto sme zaostávali celý zápas. Ale dokázali sme potrestať fauly Dánov. Musíme však pridať, zajtra nás čaká ešte ťažší súper."

Nemecký pohár 2023:

SLOVENSKO - Dánsko 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Góly: 33. Cingel (Čerešňák, Faško-Rudáš), 55. Okuliar (Čerešňák, Hrehorčák), 58. Roman (Baláž, Čerešňák) - 9. Blichfeld (Molgaard, Schultz), 17. Wejse (Scheel), 25. Aagaard (Molgaard, Blichfeld), 54. Koch (From, O. Lauridsen). Rozhodovali: Iwert, Schadewaldt - Jürgens, Menz, vylúčení: 5:10, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1500 divákov.

SLOVENSKO: Tomek - Gajdoš, Čerešňák, Ivan, Bučko, Beňo, Golian, Korenčík, Hain - Takáč, Cingel, Faško-Rudáš - Okuliar, Roman, Hrehorčák - Minárik, Baláž, Paulovič - Kusko, Kašlík, Kukuča

Dánsko: Seldrup - N. Jensen, Bruggisser, O. Larsen, M. Lauridsen, Koch, O. Lauridsen, M. Jensen - Frederisken, Kjaer, Andersen - Schultz, Molgaard, Blichfeld - Asperup, Wejse, Scheel - Aagaard, Russel, From