Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. júna 2020

Slovenskí policajti majú dostať elektrické paralyzéry, musia byť v tvare pištole


Tagy: paralyzér

Ministerstvo vnútra SR uzavrelo rámcovú dohodu na dodanie vystreľovacích elektrických paralyzérov pre potreby polície. Ako sa ďalej uvádza v dokumente ...Zdieľať
gettyimages 1138806535 676x456 6.6.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo vnútra SR uzavrelo rámcovú dohodu na dodanie vystreľovacích elektrických paralyzérov pre potreby polície. Ako sa ďalej uvádza v dokumente zverejnenom v Centrálnom registri zmlúv, náklady na zabezpečenie týchto zariadení vyčíslili na 1 587 211 eur aj s DPH.


Za túto sumu by mal rezort získať 550 paralyzérov, 55 kusov ich výcvikovej verzie a príslušenstvo ako hlavice, batérie alebo výcvikové terče. Dodanie paralyzátorov Taser X2 vyrábaných v USA má pre rezort zabezpečiť spoločnosť ERIK JV s.r.o. Zariadenia by malo mať ministerstvo vnútra k dispozícii do konca tohto roka.

Podľa požiadaviek rezortu vnútra musia byť paralyzéry v tvare pištole a pracovať na princípe vystrelenia hlavice, ktorá sa skladá z dvoch elektród, na vzdialenosť minimálne sedem metrov v závislosti od typu použitej hlavice.

Paralyzátory využívajú bezpečnostné zložky napríklad v Spojených štátoch amerických alebo v Kanade na pacifikovanie osôb bez nutnosti použitia strelnej zbrane.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí policajti majú dostať elektrické paralyzéry, musia byť v tvare pištole © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: paralyzér
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Napätie medzi USA a spojencami sa stupňuje, Trump schválil stiahnutie časti vojakov z Nemecka
<< predchádzajúci článok
Truban už nebude predsedom Progresívneho Slovenska, v hlasovaní získal len 100 hlasov

Slovenskí policajti majú dostať elektrické paralyzéry, musia byť v tvare pištole - diskusné fórum čitateľov