Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. júna 2020

Napätie medzi USA a spojencami sa stupňuje, Trump schválil stiahnutie časti vojakov z Nemecka


Tagy: vojaci

Americký prezident Donald Trump schválil plán na stiahnutie 9 500 amerických vojakov zo základní v Nemecku do septembra. Informovali o tom americké médiá. Trump chce podľa ich údajov znížiť počet vojakov USA ...Zdieľať
virus_outbreak_trump_49324 41c79e8dc7db4099aba07e1e04bb7a16 676x451 6.6.2020  - Americký prezident Donald Trump schválil plán na stiahnutie 9 500 amerických vojakov zo základní v Nemecku do septembra. Informovali o tom americké médiá. Trump chce podľa ich údajov znížiť počet vojakov USA stacionovaných v Nemecku na 25-tisíc. Stiahnutí vojaci sa buď presunú inde, alebo sa vrátia domov, citovali médiá vládnych predstaviteľov.


Napätie medzi Spojenými štátmi a ich spojencami z NATO sa za vlády Trumpa značne vystupňovalo. Americký prezident dlhodobo tvrdí, že európski členovia aliancie majú investovať väčšie prostriedky do svojej vlastnej obrany a nespoliehať sa toľko na USA.

Nemecké ministerstvo zahraničia na oznámenie zatiaľ nereagovalo, dvaja vplyvní poslanci vládnej Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) však vyjadrili nad ním znepokojenie a rozhodnutie označili za čisto politicky motivované.


Zdroj: Webnoviny.sk - Napätie medzi USA a spojencami sa stupňuje, Trump schválil stiahnutie časti vojakov z Nemecka © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: vojaci
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po objavení nápojov s jedom v Nemecku zatkli ženu, motív stále nie je známy
<< predchádzajúci článok
Slovenskí policajti majú dostať elektrické paralyzéry, musia byť v tvare pištole

Napätie medzi USA a spojencami sa stupňuje, Trump schválil stiahnutie časti vojakov z Nemecka - diskusné fórum čitateľov