Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. júna 2021

Slovensko aj Luxembursko podľa Klusa oceňujú prínos Schengenu pre každodenný život občanovSlovensko aj Luxembursko ako krajiny desiatok tisíc pendlerov dokážu oceniť prínos Schengenu pre každodenný život občanov. Štátny tajomník rezortu diplomacieZdieľať
204409223_2971553866397201_5517610865387244944_n 676x450 23.6.2021 (Webnoviny.sk) - Slovensko aj Luxembursko ako krajiny desiatok tisíc pendlerov dokážu oceniť prínos Schengenu pre každodenný život občanov. Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) chce aj preto rozvíjať ďalší politický dialóg s Luxemburskom napríklad o zavedení európskych digitálnych COVID certifikátov a tiež o posilnení jednotného trhu a voľného pohybu osôb, tovarov a služieb.


Klus to povedal počas návštevy Luxemburgu, ktorá sa uskutočnila v pondelok 21. júna. Informoval o tom Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Obe krajiny chcú byť v centre diania


Obe krajiny deklarovali, že chcú byť naďalej v centre diania a byť súčasťou hlavných procesov v Európskej únii.

„Máme napríklad rovnaký pohľad na Konferenciu o budúcnosti Európy, v rámci ktorej je podľa nás kľúčové zapojenie čo najväčšieho množstva občanov diskutujúcich o vplyve Únie na náš každodenný život, ale aj našich spoločných hodnotách, ktoré nás spájajú a robia silnejšími,“ vyhlásil Klus.

Luxembursko môže byť inšpiráciou


Štátny tajomník počas návštevy ocenil prácu Luxemburska, ktorú odviedlo pri zavedení a odskúšaní COVID pasu medzi prvými v Európskej únii. Výsledkom je, že digitálne certifikáty sa v praxi osvedčili a „Luxembursko môže byť pre Slovensko inšpiráciou aj v masívnom a dostupnom PCR testovaní, či efektívnom trasovaní cestujúcich obyvateľov“.

Klus v Luxembursku rokoval s predsedom Poslaneckej snemovne Fernandom Etgenom, s luxemburským šerpom a poradcom premiéra Mikom Hentgesom, ako aj šéfom luxemburskej diplomacie, ministrom Jeanom Asselbornom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko aj Luxembursko podľa Klusa oceňujú prínos Schengenu pre každodenný život občanov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cestovné kancelárie vyzývajú Slovákov, aby sa nebáli a počas letnej sezóny cestovali
<< predchádzajúci článok
Kontroly na hraniciach by sa mali spustiť budúci týždeň. Budete potrebovať formulár, alebo aj PCR test?

Slovensko aj Luxembursko podľa Klusa oceňujú prínos Schengenu pre každodenný život občanov - diskusné fórum čitateľov