Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. júna 2021

Cestovné kancelárie vyzývajú Slovákov, aby sa nebáli a počas letnej sezóny cestovaliCestovné kancelárie vyzývajú Slovákov, aby sa nebáli a počas aktuálnej letnej sezóny cestovali. Ako informovali ich zástupcovia na spoločnej tlačovej besede, ľuďom pred cestou ...Zdieľať
cestovanie 676x451 23.6.2021 (Webnoviny.sk) - Cestovné kancelárie vyzývajú Slovákov, aby sa nebáli a počas aktuálnej letnej sezóny cestovali. Ako informovali ich zástupcovia na spoločnej tlačovej besede, ľuďom pred cestou odporúčajú, aby si naštudovali platné pravidlá.


Zároveň by privítali, keby dostávali o cestovaní pravdivé informácie a cestovanie do zahraničia bolo prezentované pozitívne. Zájazdy na jún sa tento rok podľa cestoviek vypredali veľmi rýchlo, aktuálne sa dopredáva júl. Hitom tohtoročnej letnej sezóny je pritom Grécko.

Cestovky odmietajú paniku okolo delta variantu


Cestovné kancelárie podľa ich vyhlásení organizujú zájazdy iba do bezpečných destinácií a vzhľadom na vývoj situácie neočakávajú v súvislosti s cestovaním prijatie reštriktívnych opatrení.

Odmietajú „paniku" spojenú so šírením tzv. delta variantu koronavírusu a tvrdia, že napríklad Angličania alebo Rusi zatiaľ nelietajú do rovnakých dovolených destinácií ako Slováci.

Hotely a rezorty by nemali byť prehustené


Ako zdôraznil zástupca jednej z cestovných kancelárií pôsobiacich na Slovensku Mikuláš Milko, práve cestovky sú tie, ktorým najviac záleží na tom, aby sa ich klienti vrátili domov zdraví.

Prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr Roman Berkes upozornil, že mnohé hotely nemôžu byť aktuálne plne obsadené, hostia sú obsluhovaní a je snaha rozptýliť ich v rámci areálu.

„Všetky opatrenia smerujú k tomu, aby hotely a rezorty neboli prehustené," skonštatoval.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cestovné kancelárie vyzývajú Slovákov, aby sa nebáli a počas letnej sezóny cestovali © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Neuveríte, čo s vašou firmou urobia tréningy reziliencie. Odporúčajú ju aj vedci
<< predchádzajúci článok
Slovensko aj Luxembursko podľa Klusa oceňujú prínos Schengenu pre každodenný život občanov

Cestovné kancelárie vyzývajú Slovákov, aby sa nebáli a počas letnej sezóny cestovali - diskusné fórum čitateľov