Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. septembra 2021

Slovensko má v ochrane novinárov pred sebou dlhú cestu, Heger zdôraznil dôležitosť úcty voči ich profesiiJe dôležité, aby sa zvyšoval rešpekt a úcta voči profesii novinárov, aby mohli robiť svoju profesiu bezpečne a plnohodnotne. Pred stredajším rokovaním vlády to povedal premiérZdieľať
bp_1100 676x451 22.9.2021 (Webnoviny.sk) - Je dôležité, aby sa zvyšoval rešpekt a úcta voči profesii novinárov, aby mohli robiť svoju profesiu bezpečne a plnohodnotne. Pred stredajším rokovaním vlády to povedal premiér Eduard Heger (OĽaNO).


„Riešenie problému ochrany novinárov je v dvoch rovinách. Jednak o zmene legislatívy, ktorú sme predstavili, ktorú pripravuje ministerka kultúry a do konca roka by mala byť v parlamente. Taktiež je to aj o istej kultúre úcty k tejto profesii, a tu Slovensko má ešte pred sebou dlhú cestu,“ povedal premiér.

Heger na Slovensku tiež privítal členov monitorovacej skupiny z Výboru Európskeho parlamentu (EP) pre demokraciu, právny štát a základné práva, s ktorými sa pred rokovaním vlády stretol. Ocenil ich prítomnosť na Slovensku a to, že s nimi mohol viesť diskusiu o právnom štáte v kontexte udalostí na Slovensku.

„Som veľmi rád, že aj oni nám komunikovali to, že je dobré, že Slovensko prechádza fázou očisty justície, prokuratúry a polície. Bola to konštruktívna diskusia a som rád, že nám vyjadrili podporu v tom, čo robíme,“ uzavrel premiér.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko má v ochrane novinárov pred sebou dlhú cestu, Heger zdôraznil dôležitosť úcty voči ich profesii © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulíkova SaS predloží do parlamentu návrh ústavného zákona o dôchodkovom systéme
<< predchádzajúci článok
Vojaci si pripomínajú Deň ozbrojených síl, podľa Naďa sú nezastupiteľnou zložkou bezpečnosti štátu

Slovensko má v ochrane novinárov pred sebou dlhú cestu, Heger zdôraznil dôležitosť úcty voči ich profesii - diskusné fórum čitateľov